Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

bıldırcın yemleme

elimde 30 günlük henüz yumurtlamaya başlamamış bıldırcınlar var çok iştahlılar önlerinde 24 saat yem olması gerekiyormu günde 2-3 sefer az az yemlesem bir zararı olur mu?

merhaba bıldırcınların çabuk gelısıp yumutlaması için 16 saat ışıklandırma ve önünde devamlı yem bulunması lazım tabıkı vıtamın takvıyesı yaparsan iyi olur sularınıda temiz tutman lazım

img

keklikçi

15 yıl 7 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

olurmu hiç öyle şey azar azarmış hayvan yiyosa verceksin yemi arkadaşım hatta yemliği hiç boş kalmicak özellikle bıldırcında gece de aydınlatma yapacaksın ki daha verimli olsun ve yumurta yapsın.

img

rifatbayraktar

17 yıl 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bıldırcınlar sabah 9 00 da ve ikindi vakti yemlesen kafi olur kardeş. İnternetten bir bıldırcın ın günlük yem tüketimi ile ilgili bilgiyi bulabilirsin. Örneğin ben 30 tane bıldırcına günlük 900 gram yem veriyorum bunun yarısını sabah yarısını öğleden sonra veriyorum. Bir çuval yem iki ay yetiyor. Günlük 20 tane ortalama yumurta alıyorum. Oğlanların okul harçlığı çıkıyor. Tüy değişimi mevsiminde yem miktarını biraz daha azaltman lazım ki tüy değişimi hızlı olsun.

img

acemi64

16 yıl 10 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Çok yemlersen sadece şişer besi bıldırcını olur günde 2 kez bile yeter , yetecek kadar yem vermen kafi olacaktır .sayı değil miltar önemli ama 24 saat yeme gerek yok doğa o kadar bulabiliyorlar mı ?

img

mogli

17 yıl 3 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam bende bıldırcın yetiştiriciliği yapıyorum.yem konusunda devamlı önünde olmasında fayda var bıldırcın doyduğunda yem yemez vede günlük acemi 64 arkadaşımın dediği gibi 30_35 gr.civarı yer ama benim sadece işim bu bıldırcın üretimi ve kafes üretimi devamlıda takip ettiğim için söylüyorum doyduğunda bıldırcın yem yemiyor.mogli arkadaşımında değindiği gibi dogada belki devamlı bulamıyor ama doğadaki yabani bıldırcınla kafes bıldırcınının arasında fark var doğadaki bıldırcın hergün yumurtlamıyor.ben kendi yakaladığım yabani bıldırcınlara 5 ay baktım 5 ay boyunca dişilerden 4 günde 5 günde bir ancak yumurta alıyordum bu sebeble ben yemin devamlı durması yem kabınında dolu olması taraftarıyım çünkü günlük yem tüketimi aşağı yukarı 30_35 gr.

img

arifgirgin

15 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arifgirgin dostuma katılıyorum. saygılar

img

bahtiyar02

19 yıl 7 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar Öncelikle Bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için Hepinize teşekkürü borç biliyorum..Bende 3 hafta once ametör olarak bıldırcın yetiştiriliğine başladım..Benim Sorunum Yumurta Alamıyorum...Elimle 3 Erkek 10 Dişi olarak 13 bıldırcın var..Yemleri herzaman dolu suyunu hergün değişip temizliyorum..Ama yetiştirdiğim yer dolayısıyla ışığım biraz az...Bu sorunu kafes içine lamba yada başka aydınlatma araçlarıyla halledebilirmiyim.Yada Sizin Görüşleriniz Nelerdir.Hepinize çok teşekkürler iyi günler diliyorum...

img

murselpasa

15 yıl 6 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaslar baktım cevap veren yok bi yardım mım olsun lütfen yumurta alamıyan arkadasların dikkatine bıldırcınlar dogada yasadıkları icin bunlar icin ısıgın önemi cok o yüzden  8 saat uytup diger zamanlarda yeri karanlık ise lamba yakmak gerekiyor  ısık cokönemli saygılar,

murselpasa yazdı :
Arkadaşlar Öncelikle Bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için Hepinize teşekkürü borç biliyorum..Bende 3 hafta once ametör olarak bıldırcın yetiştiriliğine başladım..Benim Sorunum Yumurta Alamıyorum...Elimle 3 Erkek 10 Dişi olarak 13 bıldırcın var..Yemleri herzaman dolu suyunu hergün değişip temizliyorum..Ama yetiştirdiğim yer dolayısıyla ışığım biraz az...Bu sorunu kafes içine lamba yada başka aydınlatma araçlarıyla halledebilirmiyim.Yada Sizin Görüşleriniz Nelerdir.Hepinize çok teşekkürler iyi günler diliyorum...

img

acemmi

11 yıl 5 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ