Hepsievcil

Kuş Forumları > Kuş Türleri Sağlık ve Bakım

Mesaj Ekle

ACELE SATILIK DOGAN

ARKADASLAR ELIMIZLE YIRTICI BIR KUS YAKALADIK TARLADA YA SAHIN YA DOGAN MUHTEMELEN DOGAN 1 HAFTADIR YILAN ILE BESLIYORUZ VE ILGILENEN OLURSA SATACAGIM 500 YTL .. ALISTI YASAMAYA YADA SATILMAZSA DOGAYA SALACAGIM TEKRAR 1 HAFTA SONRA ACELE EDIN ASLINDA BIR ISTEGIMDE SATILMAMASI CUNKU DOGANIN DENGESINI BOZMUS OLACAGIM ILGILENENLERE ******@mynet.com İL AYDIN

alacağın para o hayvanı tutsak ettiğine deymez. zaten yavru değilse evcil ortama çok zor alışır. bence önce bir veterine götür sonra doğaya bir iylik yap ve onu bırak. teşekkürler

img

tahsinkamis

18 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bende aynı fikirdeyim.En doğrusu doğaya tekrar salman.Avcı aynı zamanda doğaya saygı duyan kişidir.

img

yazicioglu

18 yıl 10 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yırtıcı kuşların satımı yasaktır sanıyorum cünki vatandaşın biri sitede şahin satacak oldu ve milli parklardan izinli biri ihbar yapacağını yazdı ve cezası cok fazla...uyarmış olalım...

img

mesutmutlu

18 yıl 10 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yeni uye oldugum icin ancak okuyabildim. Dogan cok sarp kayalişga yuva yapar, kusum resmini gonderirsen sana türünü soyleyebilirim hala elindeyse elbette. Ote yandan bu hayvanlarin satisini birak beslemesi hatta evde bulunmasi bile yasaktir ve 6 ay paraya cevrilemeyen hapis cezasi vardir. Benede bir kus sever olarak ve hatyvanlara yardim amacli olarak zaman zaman edindigim sahin, kerkenez gibi kuslari "Hayvanat Bahcesi' ne bagislayarak daha cok hizmet ettigimi dusunuyorum. Cunku bunlarin hepsi bir denge icerisinde ve bu dengeyi bozmamak gereklidir. Hele Dogan gibi bir kus hem ender hem pahali bir kustur. 500 YTL dedigin kusa malesef Araplar XXXXX USD dogrudan verirler ote yandan elindekinin dogan olmamasi son dere kuvvetli ve bence kusu satma, dogaya birak yada bagisla. Istersen egitebilirsinde bunun icin merak edersen gerekli 1-2 bilgi verebilirim- kolay gelsin ama o kus yasakli haberin olsun

img

iakaya

18 yıl 8 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İletişim bilgileriniz silinmiştir. T.C. Yasalari geregince elinizdeki vahşi kuşu doğaya salmanızı öneririz. Saygılarımızla, HepsiEvcil.com

img

hepsievcil

18 yıl 9 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tebrikler HepsiEvcil.com forum yetkilisi  Thumbs Up  Clapping Hands 

img

deepfıshıng48

18 yıl 9 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam ARKADASLAR BEN SOZUNUN ERI BIR AVCIYIM DEDIGIM GIBI SATILMADI VE 1 HAFTA ICINDE DOGAYA SALINDI HERKESIN ILGISINE VE DUYARLILIGINA TESEKKUR EDERIM BENIM FORMDA BOYLE YAZMAMIN SEBEBI BAZI AVCI ARKADASLAR BU SEKILDE VAHSI KUSLARLA AV YAPIYORLAR OZELLIKLE BILDIRCIN AVI BEN BELKI AVCININ BIRI CIKAR DIYE BEKLEDIM OLMADI BU ARADA BIR ADAM ARADI O BIR HAFTA SURESINCE 500 E ALAYIM DEDI NE IS YAPARSIN DEDIM DOLDURACAGIM DEDI YOLUNA DIYE YOLUDA GOSTERDIK............. SAYGILAR

En doğru kararı vermişin avci09 tebrikler Clapping Hands:))) 

img

deepfıshıng48

18 yıl 9 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sevgili Üyemiz, Göstermiş oldugunuz duyarlilik nedeni ile teşekkürlerimizi sunarız. Saygı ve Sevgilerimizle, HepsiEvcil.com

img

hepsievcil

18 yıl 9 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ