Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Bitki Akvaryumları

Mesaj Ekle

Fluval Ve CO2

Yeni Fluval 305 dış filtre aldım. daha önce Ehim ve Lifetec kullanıyordum. Sorunum Fluval filtreye, tüplü CO2 sistemimdeki İsta I-529 marka reaktörü nasıl monte edeceğim? Fluvalin hortumları spiral ve diğer filtrelerden biraz daha geniş. Eheim ve Lifetec filtrelerin hortumları reaktöre tam uyuyordu. Şimdi takamıyorum. Nasıl monteleneceğini bilen varsa veya CO2 yi başka nasıl verebileceğimi anlatabilirseniz memnun olurum.

img

carizzo

16 yıl 1 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hava hortumunu filtrenin hava püskürten bölümüne takman gerekir... ama dış filtrelerde böle bişey yoktur... ben sana filtre yerine atman kafa motoru öneririm.... atman at 102 modelini...10 lria civarında http://www.juenpetmarket.com/urun_detay.aspx?kat=19&urn=2846 bu kafa motorunun iki deligi vardır aynı senin İsta I-529 dediğin ürüne benzer...birinci delige carbondioksit gelen hortumu takacaksın..zaten atman 102 modelin böle bir ek zımbırtısı var iki delikli... kafa motorunun ikinci deliği olan aynı zamanda suyu püskürten bölüme de bir hortum takıp reaktöre takarsan direk reaktörün içine üfler...hatta reaktöre gerek bile yok....ama reaktörde daha fazla çözünür çok fazla da degil tabi.... kısaca bir atman üstte bahsettigim modeli al...tüpten gelen hortumu tak kafa motoruna ...kafa motoru da reaktöre üflesin... msn : [email protected] ben denizden dualarınızı eksik etmeyin...yardım almak isteyen ahmed beye danışabilir..msn yukardaki gibidir... hoşçakalın seviglerimle...

img

akvaryumhobi

16 yıl 5 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tavsiyeniz için teşekkür ederim, ancal akvaryum içinde pek görüntü kirliliği sevmiyorum. Şimdilik reaktörün giriş ve çıkışı ile fluvalin spiral hortumlarını sıkı geçme, kelepçeli filan monte etmeyi becerdim. Sızıntı yok, şimdilik, ilerde de sorun çıkmazsa bu şekilde kullanmaya devam ederim. Tekrar teşekkürler.

img

carizzo

16 yıl 1 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ