Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

İguanamın saldırgan halleri

Ne oldu anlamadım ama benim uysal, sakin diye sevdiğim biricik iguanam birden canavara büründü. O eski halini özler oldum. Geçenlerde ev temizliği sırasında büyük kafesinden küçük akvaryuma koydum. Akşama kadar yüksek bir yerde durdu. Korkacak bir şey de yaşamadı ama anlamadım. Artık yuvasında tırım tırım kaçacak yer arıyor. Isırmaya, kuyruk atmaya çalışıyor. Yapılması gerekenleri deniyorum. Çok yavaş yaklaşıp yemek uzatıyorum ama daha yaklaşamadan deli gibi kendini sağa sola çarpıyor. Önceden yemeği görünce nefes almadan yiyen hayvan sanki açlık grevinde. Tırnağımla ağzını açıp öyle yediriyorum. Ağzına girdikten sonra mecbur yutuyor. Çok az miktarda tuz vermeye çalışıyorum. Ama bu sefer hiç yutmuyor. Bu problem yaratır mı? Çıldırmak üzereyim. Fikri olan varsa lütfen yardım..

img

ysfrmz

15 yıl 8 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İguananı sakın yemek yemeye zorlama. İguanlar, iki aylık açlığa rahat dayanır. Yinede her gün az miktarlarda yeşillik koy kafesinin içine. Yemesede önemli değil. Yeterki artıkları temizle. Bir iki gün kendi haline bırak. Sakinleşecektir.

img

kemal128

19 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ