Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

iguanamın dışkısında kurtçuklar var

iguanama günlük roka yada kabak rendesi veriorum dün akşam dışkısında küçük kurtçuklar gördüm haraket edior sanırm parazit ama ne yapmalıyım bilgisi olanların yardımlarını bekliorum teşekkürler.

img

seyyah_izmir

15 yıl 5 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arkadaşım aynı şeyle bende karşılaştım verdiğin yiyeceklerin kaynak olduğu birşey bu Tortvit isimli bi damla var onu kullanman gerekiyor. ve bu süre içinde günde sadece bi kez besleyeceksin

img

sudekara

15 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Parazit hakkında bilgim yok ama genel olarak sadece roka ve kabak rendesi değil de çok çeşitli beslenme sağlaman lazım. Su ihtiyacı için marul ve salatalık da çok önemli. Arada meyve falan de vermelisin. Calsiyum granül ve dvit3 vitaminini de eksik etme. Onun dışında yemek tabağını sürekli kafesinde tutmuyorsun inşallah. Geçmiş olsun.

img

ysfrmz

15 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yemek tabağını kafesinde tutmanın nasıl bi sakıncası var , ben kafesinde tutuyorum:(

img

sudekara

ÖZEL MESAJ

arkadaşım ben ıguanamı hayvan hastanesine götürdüm o kurtcuklar nedeni ile pazartesi tahlil yapacaklar, ona göre bir ileç yazacaklar, tahlilden sonra sonucu sana bildiririm sen bana görmüş olduğun kurtcukların nasıl olduğunu tarif edersen eğer aynı kurtcuktan bahsediyosak aynı ilacı kullanabilir diye düşündüm

img

sudekara

ÖZEL MESAJ

Yemek tabağını sürekli kafeste tutarsan, çabuk bozulan yiyecekler olduğu için çürüme yapacak ve iguanan aynı yemeği tekrar yediği zaman sağlıksız beslenecektir. Taze yiyecekler yemesi lazım. Zaten doyunca yemeyi bırakırlar. Onun için kafesinden yemek tabağını akşama kadar tutmanın gereği yok. Her öğünde tazelemen gerekir. Geçmiş olsun.

img

ysfrmz

15 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ıguanamın dışkısında bulunan kurtcuklarla ilgili hayvan hastanesinde tahlil yapıldı ve dışkısında gördüklerimin aslında parazitin kendisi olmadığı, hayvanımın içinde ana parazit bulunduğunu ve dışkısında gördüklerimin ana parazitin attığı halkalar olduğunu söylediler. bu halkalarla yumurtalarını atıyomuş dışarı. bi ilaç hazırladılar şimdi onu kullanıcam ve ana parazitin dışarı atılmasını sağlamaya çalışıcaz. bu parazitn büyümesi ölümle sonuçlana bilirmiş.eğer görmüş olduğunuz kutçuklar şetit yada yuvarlak bi şekle sahipse kesinlikle veterinere gösterin hayvanınızı sevgilerle...

img

sudekara

ÖZEL MESAJ

bu çok ciddi bir sorun arkadasımın iguanası fena halde can çekişerek öldü geçen hafta(olduğu yerde takla atıp dönüyodu) sebebi iç parazitti

img

hobapli

15 yıl 2 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar vetierinere götürdüm bi hap verdi çeyreğini veriosun artık pek bi problem kalmadı kurt murt kalmadı yani

img

seyyah_izmir

15 yıl 5 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim iguanam yemek yemiyor ve dışkısı bem beyaz veterinere götürüncede doktorlar ne olduğunu bilmiyolar bişey bulamıyolar bilgisi olan varsa söylesin endişelenmeye başladım çünkü yemiyor,içimiyor hatta kıpırdamıyor!canlı mı değil mi bakmak için sopayla dürtüyorum.

img

asyacatherine

14 yıl 3 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ