Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

CANLI HAYVAN İÇİN KARGO SORUNU İÇİN ÇZÜM ÖNERİSİ

Merhaba tüm dostlara..... Dikkatimi çeken biz hayvan sever dostların temel sorunların başında gelen KARGO veya nakliyat olayı.Kuş gribi çıkmadan otobüs firmaları genelde sorun çıkarmadan taşıyorlardı.burdan tüm otobüs firmalarına çok teşekkür etmek istiyorum.çünkü çok azda olsa bazı firmalar halen bu tür ihtiyacımıza cevap veren tek kuruluş oldukları için.Otobüs firmalarınada yasal yasak geliyor o zaman bizler nasıl bir yol bulacağız?Bir çok ülkede canlı hayvan nakliyatı hiç sorun olmadan yapıla biliyor.neden bizde olmasın hiç merak edeniniz oldumu acaba?Hangi kargo firmasına gittiysem "hayır canlı hayvan taşıyamıyoruz riskli ve yasak deniyor.peki yasak olmayan ve risk taşımayan bir kargo şirketi kurulamazmı?bir çok şehrimizde hava alanımız var onlar hem hızlı hemde daha az risk taşır.Tren her şehrimizde yok.Ama hemen hemen her ilde ilçede hatta köyde dahi kargo şirketine ulaşmak o kadar zor değil.ancak kargolar bu tür talebimizi karşılayamıyor.Adıyaman merkezde oturuyorum bir kargo firmasıyla görüştüm durumumuzu anlattım canlı hayvan dostlarımızın taşıma araçlarında havasızlıktan öle bileceğini söyledi.bende taşıma aracınıza uygun bir havalandırma sistemi taktığınızda hiç problem çıkmaz dedim.ancak firmanın şubesi bu önerime sıcak bakmasına rağmen genel merkezlerinin bu tür uygulamaya girişeceklerini sanmıyorum dedi. Benim sorum şu: biz hayvan dostları olarak ne tür bir çözüm yolu bulabilirmiyiz? bu konuda yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. tüm dostlara saygılar sevgiler

img

bahtiyar02

19 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba Canlı hayvan taşımasında en risksiz ve en kolay çözüm olarak THY bulunmaktadır Evet biraz masraflı ama otobüsten ya da tüm kargo şirketlerinden çok daha uygun Aslına bakarsanız masraflı bile değil. 8 kiloluk bir hayvanı 40 YTL gibi bir fiyata türkiyenin her yerine gönderebilirsiniz Üstelik canlı hayvanınız en fazla 2 saat sonra gönderildiği yerde olacağından hiç bir risk taşımamakta Size masraf çıkaracak tek şey. THY canlı hayvan taşımak için KAFES alınmasını şart koşuyor

img

volkan_sac

15 yıl 6 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar; ben konuştum thy ile kuş ve kanatlı olmaz diyorlar.kedi,köpek,balık yada donmuş balık dediler kanatlılar için olumsuz thy

img

beytepeli

14 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ