Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

snakehunter'a

meraba herzaman butun sorunlarımla ılgılendıgın ıcın tesekkurler artık yerlı tur beslemek ıstemıyorum kafamda piton almak var ama bırsurude soru var oncelıkle evcıllestırebılecekmıyım? ne tur onerırsın? sakın ve bakımı kolay bıtur varmı? ucuza saglıyabılecegım bı yer bılıyomusun? ve nettekı yabancı sıtelerde 4-5m''lık anacondaları elınde seven ınsan fotoları var ılerde ben bu yılanı sureklı bu sekılde sevebılecekmıyım veya bu nelere baglı? bırde bana saldırdıgında sadece ısırıp bırakıcakmı yoksa bı sarma ve sıkma ıhtımalı sozkonusumu? bunlar benım uzun suredır kafamı kurcalayan sorular bıraz cok oldu ama yardımcı olursan coook sevınırım buarada burda cok uzun olur dersen mailime at [email protected] simdiden coook tesekkurler saygılarımla...

Selamlar, Sürüngenlerle özellikle benim en sevdiğim canlılar olan yılanlarla ilgili sorulara hiç üşenmeden 5 sayfada olsa kesin cevap veririm önemli olan yılanların insanlar üzerindeki kötü irtibarını azaltmak,,:) Cevaplara geleyim ; 1-) Türkiyede en fazla satılan ve bulunan piton türü Ball Piton sana bunu tavsiye edebilirim hem fazla büyümezler en fazla 1.5 m civarlarında filan olurlar hemde inanılmaz derecede sakindirler ısırdıkları görülmez diyecek kadar azdır insan için hiç bir tehlikesi yoktur.bakımı çok zor olmayan türler arasındadır düzenli teraryum temizliğini yaptıktan sonra gençlik dönemlerinde haftada bir fare - erişkinliğe geldiklerinde 2-3 haftada bir fare atman yeterli olur. 2-)Fiyat konusunda diğer petshoplara göre daha ucuz olan ve en önemlisi sağlık ve güvenilebilirlik açısından hiç endişeye düşmeden alabileceğin yer olarak asilergenoğlunu tavsiye ederim mail adresi ve telefonu sitedeki diğer formlarda yazıyor ben yinede buraya yapıştırıyorum Asil Ergenoğlu mail: [email protected] tel: 0 535 435 74 64 ,,,,,,snakehunter,,,,,