Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Mahalle sakinleri ve köpeğiniz.

Arkadaşlar,insanlarla başım belada.Sizin nasıl başettiğinizi anlatırsanız sevinirim. 4 Yaşında ful eğitimli Boxer`im var.Irkı gereği çok enerjik,sürekli koşmak istiyor.Gelin görün ki ne zaman koşturmaya kalksam biri ile kavga ediyorum. Vay efendim bu köpeği nasıl boş bırakırmışım.İnsanları yermiş falan filan.Ormana,göle götürüyorum,oralarda da aynı konu,insansız yer bulmak mesele.(%90`ı köpeğe pitbul muamelesi yapıyor,ki bence onlar da tehlikeli falan değilitehlikeli olan sahipleri.) Her neyse,özellikle doberman,boxer,rot gibi hareketli ve insanların görünce tırstığı köpekleri besleyen arkadaşlar,benim yaşadıklarımı yaşıyor musunuz,ve nasıl başa çıkıyorsunuz,bilmek isterim. Uzman arkadaşlara da sorum,köpeğimi tasmasız dolaştırmam acaba kanunen suç mu,suç ise her zaman mı suç,şikayet edilince mi suç,ve herhangi bir köpeği koşturmak mı suç,belli ırkları boş bırakmak mı suç teşkil ediyor.Örneğin bir labrador alsam,onunla parkta oynamam beni karakolluk eder mi.Aşağıdaki haberde olduğu gibi. http://www.ensonhaber.com/Ic-Haber/121490/tasmasiz-doberman-karakolluk-etti.html ensonhaber.com/Ic-Haber/121490/tasmasiz-doberman-karakolluk-etti.html

img

mayko333

15 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşım seni gayet iyi anlıyorum köpeğin sağlığı için tabiki onu koşturman şart.Fakat rot,pitbull,doberman,bulldog gibi köpekler görüntü olarak ürkütücü gelebiliyor bazı insanlara. Özellikle köpek fobisi olan insanları düşünürsek.Olaya birazda onların tarafından bakmak lazım. Bence sen en iyisi köpeğini ağızlık takarak koştur o zaman hayvan istesede kimseye zarar veremez ve başın hiçbir şekilde belaya girmez

img

pugpugpug

15 yıl 4 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşım son derece haklısın malesef ülkemizde bilgisiz insan sayısı çok fazla eğer köpeğin saldırgan değilse ki öyle görünüyor asla ağızlık takma çünkü onlar bunu KESİNLİKLE HAKETMİYORLAR!Senin köpeğinin cinside BOXER dünyadaki en iyi polis ve güvenlik köpekleri arasında üst sıralarda kimseye aldırış etmemeni tavsiye ederim.saygılarımla

img

ogulcan34

16 yıl 8 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ