Hepsievcil

Kuş Forumları > Güvercinler

Mesaj Ekle

*****kuşcu abiler yardım*****

önceden yavrularda kuruma ilanı vermiştim.o arkadaşımın kümesinin sorunuydu cevap verenler tşkl.bende kendime kümes kurmayı düşünüyorum.ben bahçede beslicem. önceden köpek kulübesiydi ama köpek almadığımız için bodrum katında duran kulube vardı.ben son günlerde bzim evin civarın kuş satan dükkanlara bilgi almak istedim vermediler . aklıam bu site geldi .ben eniştemle kulübesini düzen liyip bir güvercin kümesi kurucam. dedilerki ucuz kuşlarla başla.ben de haftaya 5-10 liralık bir çift alıcam.sizden kuşculukla ilgili bilgi yardım almak istiyorum lütfen genç kardeşinize yardım edin???????? cevaplarınız bekliyorum..................

img

kuscu95

16 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cevap vericek yokmıu???????????

img

kuscu95

ÖZEL MESAJ

slmlar ... alacağın kusun değerinden zıyade oncelıkle kumesını guzel yapmanı tavsıye ederım...guzel derken ; oncelıkle kuru olması ve nem tutmaması lazım.toprakda olması senın ıcın avantaj olacaktır ve bunun yanısıra cok ıyı derecede kusların gunesden yararlanmasınıda sağladınmı baska bır seye gerek yok gerısı gunluk taze su ve yemını vermeye kalmıs... bundan sonra da beslemeyı dusundun kusa kalmıs sıra...ucuz olayından daha zıyade ne besleyeceğine karar ver ve ona gore 1 takım onları uret...her yerden bır cok kus alıpda kumesde fazlalık yapma sonra.oncelıkle kumes orneklerını ıncele derım... www.kuscu07.tr.gg

img

kuscu0779

16 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu adrese gel hertürlü bilgiyi sana verelim www.guvercindiyarikirikkale.com kaliteli kuşçuların adresi

img

kadirpaşa

18 yıl 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ÖNCELİKLE CEVAPLARINIZ İÇİN TŞKL.KÜMESİ DÜZENLEMEYE BAŞLADIM.KLUBENİN ÖNÜNÜ TELLEDİM VE İÇİN MİLEÖFLE ÖŞEDİM.İÇİN YUVALIKLAR YAPTIM.VE AYRIYETTEN BEKAR KUŞLAR İÇİNDE TÜNEK YAPTIM.ŞİMDİLK KÜMES GÜZEL OLDU.ANEM AMİLYAT OLDUĞU İÇİN KUŞ ALMAYA GİDEMEDİM.BİRDE KUŞU ARAP VEYA MARDİN ALMAYAYI DŞÜNÜYORUM.BUNDAN SONRA NELER YAPABİLİRİM YERDIM..............

img

kuscu95

ÖZEL MESAJ

kuscu95 kardesım bır oncekı yazımda da dediğim gıbı oncelıkle kumesıni kafana göre ımkanların cevresınde en ıyısını yap.kus alma ısınede ben bır sey dıyemem cunku bu tamamen zevk ısıdır ama sunu unutma pahalı kus en ıyı kus değildir...kus sağlıklı olsunda bırde senın gözune hıtap etsın gerısı fasafıso... bırde ınternet ortamında kıme sorarsan sor bılgı deposu: http://www.guvercinbirligi.com/ dir...gerisi oradan buradan almadır...sağlıcakla kal...

img

kuscu0779

16 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu işe başlamak için önce karga diye tabir edilen dediğin gibi üç beş milyonluk kuş al.. ucuz olduğu seni yanıltmasın uçmaya uçarlar hatta bir sürü pahalı kuştan daha iyi uçarlar.. mesela örnek verim. alacagın kuşlar. tip kırmaları baska gibi kuşlarla başla üç beş milyondan 7,8 kuş yaparsan kümesinin alt yapısını oluşturmuş olursun.. bunların yanına çift çift kalite yapmaya çalış .. sonuç ne biliyormusun artık sende kuşçu oldun..