Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

paşam 2 aylık alman coban kopegı

Arkadaşlar hikayemizi şöyle özetleyeyim, Ben İzmir`e 1 ay once ankaradan yerlestım ve ankaradaykende alman coban kopecıgı arayısına gırdım fıyatlar ucuk 500 denbaslıyor 2000 ytlye kadar.Kopekten anlamadıgım ıcın 1000 ytl yı gozden cıkarıp kopek alıcaktımkı petshop arkadasları sayesınde ısten vazgectım(nasıl ınsan cogu bılmıyorum yazık)neyse ızmıre geldım bır hafta sonu kemeraltındabı rpetshopa gıttım,ve bı rkopegı cok begendım ve aldım.Insallah duzgun bır kopek olur,olmasada benım kopegım sevıyorum onu.ıllakı arkası basık olacak dıye sartlandırmadım kendımı. Sımdı kopek ıkı aylık ve yanındada 6 aylık bır sıvastan gelme kangal kopegı var.Beraber yasıyorlar.Ama kangal salıkken cok hareketlenıyor,bız ufaklıga saka yapıyor bazen ustune dusuyor bazen patısıyle kafasına vuruyor bızımkıde boyuna bakmadan sınırlenıyor kangalın ustune atlıyor eger cok surersebızımkının sınırı kangalda sınırlenıyor o kocaman kangalla benım ufaklık bırbırlerıne gırıyorlar,ama kangal sanırım bılerek kavgaya cok gırmıyor cunku Allah korusun ıstese cok kotu seyler yapabılır. Bıızmkı ıkıdebır kangalın kuyrugunu yada bacagını ısırıyor(dıslerımı kasınıyor bılmem) Sımdı sorularım sunlar, 1)ıkısı bır arada buyurmu,ıkısıde erkek.Cok korkuyorum benım ufaklıga bır sey olucak dıye. 2)yasadıgımız yer favbrıka genelde bırbırınden cok ayırma ımkanımız yok gıbı.Bu durumda nasıl ayırabılırım? 3)Benım kopegıme bu takısmalar psıkolojık hasar verırmı?(sınır yada ılerde bırının basını oksamasında ısırma yada hırlama olur mu?) CEvaplarınızı beklıyorum.

img

selinseli

15 yıl 4 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ