Hepsievcil

Kuş Forumları > Kuş Türleri Sağlık ve Bakım

Mesaj Ekle

Cennet Papağanının Cinsiyetinin Kesin Anlaşılması

Merhaba Uzman papağan ve muhabbet kuşu üreticileri, Uzun zamandır birçok sitede sayısız cennet papağanı yetiştiricileri tarafından defalarca sürekli sorulup, bir türlü kesin cevaba alamamış vatandaşlarımız mevcuttur. Bu önemli konuyu burada masaya yatıralım istedim. Ama altını çiziyorum uzmanlar tarafından cevaplansın, çünkü buradan çıkacak sonuçlar yol gösterici olacağına inanıyorum. Selamlarımla EMSEY

img

emsey

19 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam sevda ve cennet papağnlarında kesin cinsiyet ayrımı için DNA testi gerektiğini herkes biliyordur sanırım. ancak %70 doğrulukla tespite yönelik, dişi cennet ve sevda papağanları tünekte bacaklarını erkeğine göre, gözle görülür bir farkla açık tutar. erkeğin daha yakın durur. bir diğer farkta dişi kuyruğunu herzaman yelpaze gibi açık tutar erkek sadece uçarken. erkeğin kuyruğu tünekte üçgen şeklinde durur.ben böyle ayırt ediyorum şu ana kadar 10 kuştan 6-7 sinde doğru tespiti yakaladım. seviler, doğan

img

kikou

15 yıl 3 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SELAM ARKADAŞLAR BEN ARANIZA YENİ TATILDIM BU YÜZDENDİR BU MESAJIM:17 SENEDİR COK SEVEREK YAPMAKTA OLDUGUM İŞ PETSHOP SAYISIZ TÜR VEDE IRKLA UGRAŞTIM EDİNDİGİM TECRÜBEYİ PAYLAŞMAK İSTEDİM CENNET SEVDA VEDE SULTAN PAPAĞAN LARINDA ERİŞKİN OLMUŞ YANİ 1 YAŞINA YAKIN OLAN KUŞLARDA EN GARANTİLİ VEDE KESİN DİŞİ ERKEK AYRIMI BENİM TECRÜBEMDİR VEDE ÜRETİMLERİNİ HALEN YAPMAKTAYIM KUŞLARIN CATI KISMINDAN AYIRT EDİLİR! DİŞİ OLANLARIN CATI KEMİKLERİ YUMURTA YAPMAYA ELVERİŞLİ OLDUGUNDAN ACIK OLUR ERKELERİN İSE KAPALI DAHA DETAYLI BİLGİ EDİNMEK İSTEYEN ARKADAŞLARA HER ZAMAN HER KONUDA ELİMDEN GELDİGİNCE YARDIM ETMEK İSTERİM BU DOSTLARINMIZIN (EVCİLDOSTLARIMIZIN)SEVEN KİŞİLERE HER ZAMAN KAPIMIZ ACIK OLUCAKTIR SAYGILARIMLA NAZMİ ADIYAMAN AYNAZ AKVARYUM

img

aynaznazmi

14 yıl 10 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ