Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Hangi kopeği alayım sizce bir bakar mısınız?

Arkdaşlar benim evim orta boy bir apartman dairesi alacağım tür ya küçük olacak aklımda 6 tür var sizlerle paylaşabilirim. Havanese,Pekingese,Pomeranian,West Highlad White Terrier,Maltese ve Lhasa Apso olabilir sizce hangisi çok araştırdım testler yaptım bu cisler uygun ama tercih yapamıyorum... Yardım edin...

img

4815162342

15 yıl 2 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yazdiginiz tum cinsler apartman dairesinde rahatlikla beslenebilecek turler. Lhasa apso turkiyede cok fazla bulunabilen ve bilinen bir tur degil. lhasa apso akilli ve sakin bir toy dog turu, tuyleri cok fazla bakim ister, surekli fircalamali taramali ve bakim yapmalisiniz. 1 hafta bile taramazsaniz yapagi olur ve trastan baska careniz kalmaz. pekinese de tuy bakimi gerektiri ama her kucuk kopek kadar fazla degil. bu turler arasinda tuy bakimina en az zaman ayiracaginiz pekinese dir. genetik bir cene kaymasi problemi yasayabilirle ama cok da fazla gorulmez. sadece belin diye soyluyorum. zeki ve inatcidirlar. hatta cok inatcidirlar. sesleri biraz fazla cikabilir. yani sizin haricinizde canli cansiz her nesneye ve her sese havlayabilir. apartman komsularinizin anlayisini hesaba katin. cocularla da cok iyi anlasamaz. west highland ve maltese bildigimz terierler. cok sirin oyuncu ve yeterince akillilardir. pomerian cok narin nazik her zaman ilgi ve bakim isteyen bir kopektir. olduukkcaa da pahallidir. dizi izliyorsaniz heroes dizisinde claire`in annesinin kopegi bu.:) cocuklarla cook iyi anlasamaz. tum bu cisler calisan ve kopegin egzersizine cok fazla vakiy ayiramayacaklar icin idealdir. ve butun kopekler ozeldir.:)) kisisel fikrim, hepsini gonul rahatligi ile alabilirsiniz. kucaginiza aldiginizda size en fazla sicakligi veren sizin sahibiniz olur.

img

puglove

15 yıl 3 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba apartman hayatı için bence en uygunu maltes terrier, bende bir anne dört tanede yavru var ama oyun oynamaktan başka hiç sesleri çıkmıyor sadece kapı ziline havlıyorlar o kadar o da fazla değil onun dışında çok akıllılar resmen insan gibi onlarla konuşup ne istediğinizi anlatabiliyorsunuz tabii onlarda size ne istediklerini anlatıyorlar. çiş eğitimlerini daha bir aylıkken aldılar tek istedikleri sevilmek sevilmek evde yalnız bile kalıyorlar yani ev ortamı için bire birler ...

img

punny

15 yıl 6 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sana rus terrierini öneririm.Tam istediğin gibi harika bir köpek zeki ve çok ilgi istemiyor(bakım açısından yoksa her köpek sevilmek ister:D)Hem çok da pahalı değil maddi açıdan en fazla 250tl diye hatırlıyorum.Alacaksan kesinlikle rus terrieri al.Seni korur bile:D:D:D:D

img

lowlow

15 yıl 1 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

puglar çok güzel köpekler ben 4 yıl baktım evi pisletmiyorlar.havlamıyorlar.hem sahibine sadık hemde evde tek kalabiliyorlar.zekilerde.pug öneririm evde çok güzel bakılıyo bende apartmanda bakmıştım

img

khan55

15 yıl 1 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ