Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Akvaryumla İlgili sorular

Arkadaşlar forma yeni üye oldum önceden balık beslemeye fanusta başladım şimdi yakklaşık 20 lt civarında akvaryumum var içinde bir adet filitre ve hava pompası var en kısa zamanda ısıtıcı alacgım şimdilik 2 adet japon balıgım var ama sayıyı ve türü artırcam işallah beni bazı sorularım var onlara cevap bulursam daha iyi olacak öncelikle 1-)Akvaryuma kum koymak gerekirmi şahsen ben piayasada satılan mavi renkli taşla doldurdum akvaryumu (boyalı degil sanırım dogal) 2-)japon balıgımın üstünde pullarında beyazlık oldugunu gördüm bunun beyaz benek hasatalıgı olup olmadıgını bilimiyorum metilen mavili dezenfekte kullanıyorum ilacının prespektifinde beyaz benek hastalıgına iyi geldigi yazıyor ama beneklele gecmedi ne yapmam lazım 3-)Akvaryumdaki hava motorunu ayarı ne olmalı ben genellikle geceleri havayı kısıyorum gündüzleri bazen havayı sonuna kadar bazende orta konumda calıştırıyorum ideali nedir sizce 4-)Akvaryumun suyunu degiştrdigimde metilen mavili dezenfekte damlatıyorum.Bide koruma amaclı manter ilacı alacagım acaya dezenfekte,kaya tuz bide mantar ilacını bir arada kullanabilirmiyim. Şimdiden yardım eden arkadaşlara teşekür ediyorum.

img

mussa_90

15 yıl 1 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

1-kum koymak sana kalmış kum dekor amacıyla konur . 2-o hastalık nokta nokta değil pamuk yapışmış gibiyse hastalık mantardır beyaz benek kalem le sanki nokta koymuş gibi balığın hertarafı nokta nokta beyaz olur. 3-hava ayarı sana kalmış ama balıkları rahatsız etmeden uygun bi hava yeterli gelir 4-saydığın ilaçları bir arada kullana bilirsin yanlız hastalık yoksa sadece tuz ve metilen yeterli gelir mantara gerek yok .

img

mercanakvaryum

15 yıl 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ