Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

iran himalayan kedimi vermek istiyorum

1,5 yaşinda ıran hımalayan kedimi vermek istıyorum cok acil [email protected] buradan mail atabılırsınız

img

starlice5

16 yıl 2 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Eğer ilanınız güncelse lütfen kedinizin cinsiyetini ve nerede ikamet ettiğinizi öğrene bilirmiyim. Ben dişiyse ilgilene bilirim İrtb:[email protected]

img

devin

18 yıl 8 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kediniz kısır değil se ve dişiyse sakın vermeyin kimseye damızlık olarak kullanıyolar hele de net üzerinden böyle olaylar daha çok oluyo erkekse bile kısırlaştırmadan vermeyin damızlık hayvan niyetine eşya gibi kullandırtmayın hayvanınızı

img

tiff

16 yıl 8 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Nerede oturduğunuzu ve cinsiyetini yazarsanız sevinirim. Ayrıca "tiff" rumuzlu arkadaşa, Neden "sakın" vermesin anlayamadım. Benim dişi kedim var, arkadaşın kedisi erkek ve kısır değilse evime alabilirim. Çift olsunlar yavruları olsun istiyorum ve bahar aylarında kedim çok yalnızlık çekiyor, evde rahatsızca dolaşması da hiç hoşuma gitmiyor . Daha önce erkek van kedim vardı elimde olmayan nedenlerden ötürü kaybettim. Bir tane yavruları doğmuştu o da öldü. Damızlık olarak kullanmak ne demek?! Yavruları olunca sokağa mı atıcaz kediyi! Ayrıca bir hayvanı kısırlaştırmak asla yapmayacağım birşeydir. Mahallemdeki aydın insanlar(!) Sokaktaki hayvanları bile kısırlaştırma derdinde. Biraz merhametli ve akıllı olalım. `starlice5 arkadaşım msn ve mail adresi verebilir misin?

img

ama_neden

14 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

"Mahallemdeki aydın insanlar(!) Sokaktaki hayvanları bile kısırlaştırma derdinde. Biraz merhametli ve akıllı olalım."

Bile derken?Öncelikli olarak onların kısırlaştırılması lazım zaten. Hayvanlar insan gibi romantik değil,"anne-baba olsam" hayaliyle yaşamıyor.Ve biraz düşününce kısırlaştırmanın mantığı anlaşılabiliyor.Bunun merhametsizlikle alakası yok :) Aksine,akıllı ve merhametli insanların düşünebileceği bir şey.Merhamet edelim,doğursunlar ve sonra sokaklarda sürünsünler...Sonra da hayvan nüfusunun önüne geçilemesin ve itlaflar başlasın.Bana pek merhametle alakalı bir durum gibi gelmedi.Bile ne demek...Sokak hayvanlarının durumunu bilip de aksini düşünebilmek imkansız geliyor bana.

tiff`e katılıyorum,damızlık olarak kullanan çok.Hayvanı alıyorlar,mümkün olduğunca yavrulatıp sonra anneyi bir kenara atıyorlar.Malum,yavrular iyi para ediyor.Eh,yavrulatan kişi tüm yavrulara kendi bakacak değil,satacak ya da dağıtacak.Oysa yuva arayan dünya kadar kedi var,bilinçsiz çiftleştirmeyle bu durum kötüleşiyor ve diğer kedilerin yuva şansı azalıyor.Merhamet böyle bir şey değil.Yavru yapmadan da arkadaş olabilirler bir insana veya başka kedilere.Hem kısırlaştırmanın sağlık açısından da faydaları biliniyor,bilmeyenler nette kısa bir araştırmayla bulabilir.
Kedinize bol şans...

img

o_k_k

19 yıl 5 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar benimde iran erkek kedim var, maalesef zorunlu olarak bir yuva bulmak zorundayım, sizin dişinizle anlaşacağını düşünüyorum.

ama_neden yazdı :
Nerede oturduğunuzu ve cinsiyetini yazarsanız sevinirim. Ayrıca "tiff" rumuzlu arkadaşa, Neden "sakın" vermesin anlayamadım. Benim dişi kedim var, arkadaşın kedisi erkek ve kısır değilse evime alabilirim. Çift olsunlar yavruları olsun istiyorum ve bahar aylarında kedim çok yalnızlık çekiyor, evde rahatsızca dolaşması da hiç hoşuma gitmiyor . Daha önce erkek van kedim vardı elimde olmayan nedenlerden ötürü kaybettim. Bir tane yavruları doğmuştu o da öldü. Damızlık olarak kullanmak ne demek?! Yavruları olunca sokağa mı atıcaz kediyi! Ayrıca bir hayvanı kısırlaştırmak asla yapmayacağım birşeydir. Mahallemdeki aydın insanlar(!) Sokaktaki hayvanları bile kısırlaştırma derdinde. Biraz merhametli ve akıllı olalım. `starlice5 arkadaşım msn ve mail adresi verebilir misin?

img

oslemme

11 yıl 11 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ