Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

Herkesin anlattığı sorunlardan çok daha farklı bi sorunla karşı karşıyayım napcağımı bilemiyorum..

Mrb arkadaşlar bu sitede yeniyim.Geçen hafta yavru tavşan aldım.Annesinden 1 hafta ya da 10 günlükken ayırmışlar.Bende çok acıdığım için aldım.Tavşanım marul yeşil ot lahana havuç dışında hiçbşy yemiyor.Champion aldım yonca unlu pelet yem aldım ama mümkün değil yemiyor.3 saat falan yeşillik vermedim kuru gıda yesin diye ama inatla yemedi.2ayrı veterinere gönderdim bişy yapamadılar ki bitanesi süt ver bile dedi.3gündür dışkısında yumuşama var ve sanırım ishal başlangıcı var.Napmam gerekiyor bilmiyorum.Deneyimli arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.Tavşanım yaklaşık 3haftalık bu arada..

img

topicmm

15 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

o weteriner manyakmııı?kesinliklee süt wermeee..inek sütü tavşanlarr için cok zararlıdır..buarada hanqi yemi kullanıyorsun?buarada sütten yeni kesildiği için normal olabilir belkii biraz bekle yemeye basLar daha fazla ac kalamazz..(bilgim olduğu kadar payLaştım yanlısım warsa düzeLtsinLer.yardımcı olduysam ne mutlu)

img

kikoba

15 yıl 2 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşım .3 haftalık yavşanın palet yem yemek istememesi gayet normaldir. sen devamlı marul degilde şu bildiğimiz ot türlerinden ver ve tavşan hangisini çok seviyosa ondan ver . kesinlikle ekmek ver kuru olsun zamanla kemirmeye alışır ve palet yemde yer .eger kafeste besliyosan önüne rahatça kemirecegi bişeyler koy

img

mechul06

15 yıl 2 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Çok tşk ederim kikoba ve meçhul06 ilgilendiğiniz için.Kullandığım yem champion ama hala yemiyor.Havuç lahana marul yeşil ot veriyorum yonca topladım kuruttum ama yine yemedi normal yonca yiyor.Yemini yine hep koyuyorum kabına belki yer die bakalım ne zaman yicek.Topic geceye kadar odada serbest dolaşıyor.Ona 2 tane özel örtü tahsis ettim onların üzrinde hep daha kemirme durumu olmadığı için rahatım.İnanın bi alanda yiyeceklerini koyuyorum salata tarzında gidip gelip yiyor gecede kutusuna koyuyorum kutusuda büyük rahat ve her gün temizliyorum.Kuru gıdaya ne zaman geçicez merakla bekliyorum..

img

topicmm

15 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

topicmm arkadaşım; SÜTTEN KESİLEN HER TAVŞANA YEŞİLLİK VERİLEBİLİR AMA YAVRU TAVŞANLARININ SİNDİRİM SİSTEMLERİ İNSANLAR GİBİ YİYİNCE MİDELERİNE DİREK GİTMEZ... TAVŞANLARININ SİSDİRİM SİSTEMLERİ YEDİKCE İLERLER AZAR AZAR. TAVŞANIN EN ÖNEMLİ BESİNİ SAMANDIR. SAMANLA BESLEYİN VE YAVAŞ YAVAŞ YEŞİLLİK EKLEYİN.(BROKOLİ, BRÜKSEL LAHANASI, ÇİN LAHANASI, KIVIRCIK LAHANA, LAHANA, KEREVİZ SAPI, MARUL, KARAHİNDİBA, SU TERESİ, HARDAL YAPRAĞI, MAYDANOZ, PANCAR VE HAVUÇ TEPESİ). TAVŞANLARA ALIŞTIRA ALIŞTIRA VERMEN GEREKİR YEŞİLLİKLERİ HAFTADA 1-2 DEFA KİLO BAŞINA 1 TABAK ŞEKLİNDE VE ÇOK İYİ BİR ŞEKİLDE YEŞİLLİKLERİ YIKAMALISIN (İLAÇLI OLDUKLARI İÇİN). SAMAN BESLEYİCİDİR. CECATROPES (SESATROPES) OLUŞUMUNU SAĞLAR.(M.Ö.) LİFLİ YİYECEK OLDUĞU İÇİN SİNDİRİM SİSTEMİNİ KORUR. ÇİĞNEME İHTİYACINI KARŞILAR, DOYURUR VE MOBİLYA KEMİRMESİNİ ÖNLER. TAVŞAN İÇİN EN ÖNEMLİLERİNDEN BİR TANESİDE SUDUR. PETSHOPLARDA SATILAN YER ÇEKİMLİ SULUKLARDAN GEREKLİDİR VE HERGÜN SUYUNU DEĞİŞTİREREK TAZE SU İÇMESİ İYİ OLUR.TAVŞAN DÜZGÜN BESLENMEZ İSE İSHAL OLUR, TUVALETİNİ YAPAMAZ, KARNI ŞİŞER VE MALESEF ÖLME RİSKİ TAŞIR. .........................HERKESE İYİ EVCİLLER...................

img

sonic35

15 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ