Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

lütfen acil yardım

merhabalar kedisever bir aile olarak sokak bulduğumuz yavrulara bakmaktayız.bundan 5 ay önce eve aldığımız yavru kedimiz iyice büyüdü ve geceleri dışarı çıkar oldu,hep sabah erken vakitlerde eve dönerdi fakat bu sabah dönmedi.etrafa biraz baktığımızda onu yol kenarında yere yatarak miyavladığını gördük,hiç hareket edemiyordu.hemen veterinere götürdük.veteriner şunları söyledi:kedimize araba çarpmış,omuriliğinin kırılması sonucu arka iki ayağı tutmuyor.iç kanaması var ise 2 gün içinde öleceği,yok ise biraz daha yaşayabileceğini söyledi. eve getirdik ve hiç bir şey yemedi,hatta bir kaç defa kustu,böyle giderse veterinerin dediği gibi 2-3 gün içinde ölecek herhalde fakat kedimizin daha uzun yaşamasını,ona bakabildiğimiz kadar bakmayı istiyoruz,ne yapabiliriz,yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler...

img

sercansahin94

14 yıl 11 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Pek çok sokak kedisine baktım neredeyse tümü gece araba çarpmaları sonucunda ezildiler. Bunun üzerine gece içeri almaya başladığımız son kedimiz de kaçtığı ve bulamadığımız için tüm hayatı boyunca sadece 2 gece dışarda kaldı. 2 ci sinde kötü şans onuda yakaladı ve malesef oda ezildi. Olayın ilk günlerinde onu ezen arabayı bulmayı çok istemişimdir.

İnsana alışan kedilerin korunma iç güdülerinin zayıfladığını düşünüyorum. Kötülük geleceğini düşünemiyorlar , örneğin birşey geliyor ama nasılsa bana çarpmaz diye düşünüyorlar galiba. Meşhur bir laf var ilk kim söylemiş bilemiyorum ama sokak kedisine ilk insan eli değdiğinde ölürmüş. İma etmeye çalışılan düşünceye hak veriyorum.

Kedinize çok üzüldüm , elimden birşey gelmez sadece üzüntülerimi bildirebilirim. Yanlış anlamayın ama eğer iyileşemeyecekse sakat kalacaksa bence acı çekeceğine kısa sürede ölmesi onun için daha iyi olur. Sanıyorum yapabilecek birşey yok veteriner ne yapılması gerektiğini daha iyi bilir zaten. Kedilerinizi eğer durumunuz mümkünse gece içeri alın , gündüz sokakta dolaşsınlar.

Tekrar büyük geçmiş olsun.

img

frozen

18 yıl 3 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bir hayvansever olarak, bu benzeri pek çok acı yaşadım. Araba tarafından ezilen, havalı tüfekle vurulan kedilerim oldu. Bir sapığın havalı tüfekle zevk için vurduğu kedim "ŞIMARIK" , son nefesini kucağımda verebilmek için sürüne sürüne eve gelmişti. Demek istediğim şu ki, eğer hayvanları seviyorsak, bu tip acılara da alışmak zorundayız. Bu ne ilk, ne de son. Nasıl olur bilmiyorum ama, trafikte hayvanların da hayat hakkı olmalı ve bu kanunlarda yer almalı. Pek çok sürücü, kedi veya köpek gördüklerinde frene bile basmıyorlar. Onların da can taşıdığının, onların da canlarının yanabileceğinin farkında değiller galiba.

img

tuvay

19 yıl 5 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevgili arkadaşlar, aşağıda vereceğim emaildeki arkadaş yerel hayvan koruma görevlisidir,hayvanlarla ilgili bilgi ve sıkıntılarınızı ona yazabilirsiniz.teşekkürler. mail: [email protected]

img

çiğdem_chole

16 yıl 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ