Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

YARDIM LAZIM

Merhaba öncelikle arkadaşlar hemen konuya giriyim ben benim 1 metrelik akvaryumumda 4 balıgım vardı biri vatoz diğeri ise köpek balıgıydi biliyosunuz ki vatoz balıkları ve köpek balıkları çok büyüyor özellikle köpek balıgı normal bir köpek balıgı boyutuna kadar gelebiliyor.O yüzden balıklara saldırdıgı için vatoz`u diğerini ise çok büyüdüğü için verdik yanlız akvaryumda 2 balıgım kalmıstı ve birinin bir süre sonra hafif bir kuyruk erimesi oldugunu farkettik diğeri sapa saglamdı.Bir süre sonra dedemin balıklarını getirdik 6 tane idiler bayagı hareketli japon balıkları boyutları da aynı sayılır ama yanlız geldiklerinden 1 gün sonra benim sapa saglamn olan balıgım `ı akşama dogru ölmüş buldum akvaryumun içinde ve yemeye baslamıslardı balıgı:( kısa süre içinde bu nasıl gerçeklesir anlayamıyorum balıklar günde nerdeyse 4 kere yemek yiyorlar ama gelen balıklar doymak bilmiyor Neyse bu sefer de diğer kalan balıgımı kovalıyorlar ve balıgın kuyrugu iyice kötü oldu ve oda ölücek gibi duruyor stresden olabilir diye düşünüyorum açıkcası diger 2 balık gittiğinden beri bocaladılar çünkü sizce ne yapmalıyım....

img

storry

15 yıl 2 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

2 balık var ama ne balığı ??
Canlı doğuran tankına yani tropik balıkların yanına japon balığı yani soğuk su balığı koymak en sık yapılan hatadır. Japon akvaryumu maksimum 25 dereceden fazla olmamalı ortalama 20-22 derece arası kalmalı ,canlı doğuran akvaryumu ise 26-27. akvaryum kaç litre kovalanan balık nedir bilemediğim için daha fazla öneride bulunamayacağım. Ayırmak dışında pekte çaresi yok gibi gözüküyor. Japonlar normal balıklara göre 3 kat fazla dışkı ve pislik dolayısıyla amonyak ve zehir üretirler. Bu da sudaki dengeyi çok çabuk bozar.

img

frozen

18 yıl 4 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ