Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Yavru kedi ve Hamster

Herkese selam, evimde su anda 1 haftalik bir hamster ve 25 günlük yavru bir "SARMAN" im var. Bu ikisin birbirine nasil alistirabilirim, nasil bir yol izlemeliyim? Saygilarimla...

img

tuvay

19 yıl 6 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ikisini aynı odada tutun ve birbirlerine alışmalarını sağlayın hamsterınız kafeste mi acaba?aynı ortamda dururlarsa birbirlerine alışırlar. [email protected]

img

çiğdem_chole

16 yıl 1 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öncelikle cevabınız için çok tesekkür ederim. Hamster ayri bir kafeste duruyor. Kedicik ise yetim olarak (11 günlük) geldi. Şu anda kedicigi biberon ve toz halinde satilan kedi sütü ile besliyorum. Beni annesi saniyor. Karni ac olmasa bile, mutlaka günde bir kac kez kucagima almam gerekiyor. Simdilik kücük ve büyük tuvaletini benim yardimimla yapiyor. Her emzirmeden sonra, Ilik suya batırılmış bir parça kağıt havlu ile karnına masaj yapıyorum. Adını SARMAN koydum ve bugün tam 18 günlük oldu. HAmster da daha yavru ama, ikisini aynı kafese koyduğum zaman hamster (Adi: Cipstır), Sarman`a saldiriyor. Nasil alistiracagim? bilemiyorum. [email protected]

img

tuvay

ÖZEL MESAJ

DÜZELTME: Daha önce hata ile, Sarman`in 25 günlük oldugunu yazmisim. Düzeltiyorum; Mesaj yazildiginda Sarman 12 günlüktü.

img

tuvay

ÖZEL MESAJ

Eğer hamsterın kedine saldırıyorsa kedi bişey yapmıyorsa bir birlerine alıştırma çünkü kedinin psikolojisini bu tür saldırılar ve korkutmalar ile bozulabilir ve kedin ilerki yaşlarında hamsterlara karşı kin v.b. alışkanlıklar edine bilir ve hırçınlaşa bilir o yüzden herşeyi zamana ve oluruna bırak...

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ