Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

lütfen yardım edin!

merhaba ben 3 senedir kedi besliyorumm kedimi ilk aldığımda 15 günlüktü ve ben ona çok iyi baktım elbebek gülbebek hep sevdiği kuru mamalardan aldım aşılarını düzenli yaptırdım yıkadım kuruladım tırnaklarını kestim daima uyuyabileceği bir yatağı oldu ne zaman yanımda uyusa onu rahatsız etmedim ama yavruluğundan beri çok haylaz kenidsini sevdirmiyo ve başka kedilere tahamül edemiyor çoğu zaman onu sevmeye kaltığımda elimi ısırıyo yada tırmalıyo sadece uyukudan uyndığında kendini temilzerken onu sevebiliyorum oda çok nadir ne yapmalıyım bilmiyorum lütfen yardımedin...

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benzer bir durum benim "Misket" adındaki erkek kedimde vardı. Özellikle ergenliğe ulaştıktan sonra, apartmandan dışarı çıkamadığı için çok hırçınlaşmıştı ve kucağa bile aldırmıyordu kendini. Ayrıca ev de değiştirmiştik, sanırım bunun da etkeni vardı. Ben -bilimsel olarak- konunun uzmanı değilim ancak, tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki, kedilerin bu tip asabiliklerinin altında mutlaka bir stres ya da huzursuzluk yatar. Muhtemelen onu rahatsız eden, korkutan, ne olduğuna anlama veremediği bazı etkenlerle karşıkarşıya. bu, eve yeni gelen başka bir kedi, ya da başka bir hayvan, evinize gelen bir misafir, mama değişikliği, sürekli azarlama, vs. olabilir.

img

tuvay

19 yıl 6 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öncelikle ilgilendiğinin için teşekkür ederim son bir senedir annem kedime koltukları tımalamak v.b. yaramazlıkları yüzünden ona çok kızıyor ve allahın hergünün azarlar ama tabiki ona şiddet uygulamıyor sadece aşırı derecede kızıyor ona genellikle anneme yapmamasını söylüyorum o zaman yapmıyor ama daima yavruluğundan beri bu hırçınlık var onu rahatsız edebilecek yada huzursuzluğunu sağlıycak bir kedimiz veya köpeğimiz yok ama veteriner kedimin %80 sağır olabileceğinin söyledi ünkü çok anlamsız miyavlıyor ve poşet sesinden aşırı derecede korkuyor ,minnoşum küçükken bakıcımın zihisel engelli yiğeni minnoşumu bavula kapatmış ve bulduğumuzda yarı baygındı hemen veterinere götürdük 2 gün içerisisnde kendine geldi ve şimdi bir odada bile uzun süre kalamıyor ne yapmalıyım bilmiyorum lütfen yardım edinkedimin hırçınlığının bu olalarla ilgisi olabilirmi?

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ