Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

golden almayı dusunuyorum yardımcı olurmusunz

benım arkadasım bana golden verece ben se alıp almamakta kararsızım apartmanda yasıyorum evın ıcınde degıl balkonda bakacagım ve tuylerının kesınlıkle dokulmemesı lazım bununla ilgili birsey biliyormusunz? yardımcı olursanız sevinirim

img

mehmet3544

15 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

balkonda bakmayı düşünüyorsan daha küçük bir ırk beslemeni tavsiye ederim golden büyük ırk olduğu için egzersiz ihtiyacı fazla bulunduğu yere uyum sağlayamayabilir

img

arremis

18 yıl 6 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hiç balkonda köpek beslendiği duyulmuş şeymi o hayvancağız balkonda bir kuş görse bir arba görse havlamıycakmı ister istemez hem kışın napıcaksın eve almadan!hem hergün onu 3 kere dışarı çıkarmak zorundasın ve en Azgünde 1 saat onunla dışarda oyun oynayıp koşmalısın yoksa aşırı kilo alır ve enerjisiniamadığı için komşularını rahatsız edecek şeyler ve yaramazlık yapar ayrıca her köpek cinsi ne olursa olsun yılda 4 kere tüylerinin döker ve türlerinin her hafta 2 kere taramalısın eğer evde bakıcaksan bu sorumluluğun altından kalka biliceksen köpek al yaz boyu bakıp sonra sıkılıp sokağa atıcaksan yada geri verceksen alma çünkü onu terketmekler vicdan rahatlamaz iyice en küçük eyrıntısına kadar düşünüp köpeğinin almalısın eğer alıcaksan ona balkonda asla ve asla bakmamalısın aksi halde hiç istemeyeceğin olaylar gerçeklerşe bilir ama illaki balkonda bakmalıyım diyosan alma derim bol şans kararını verdiğinde cevap yazki başka konularda sana yardım edebilelim...

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benım arkadasımın bir terrieri var acaba ona ozgu bir davranısmı bılmıyorum ama o yavruyken aldı kopegi o zaman aldıgında kppege yemıne bi ası katıldıgı ve hiç tuy dokmıyecegi solenmıstı aynen ole oldu simdi 10 yasında ve hiç bir tuy dokme gibi bı ozellıgı yok evde bir tane dahı bulamzsınız

img

mehmet3544

15 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu yazdığım emaile mailinizi yazın size yardımcı olacaktır. [email protected]

img

çiğdem_chole

16 yıl 1 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Böyle birşeyi ilk defa sizden duyuyorum muhtemelen arkadaşınız köpeğinin tüy bakımına (köpek sahibinin yapması gerektiği gibi)çok önem gösteriyor olabilir ancak bu aşı hakkında malesef hiç bir bilgim yok ama böyle bir aşı varsada yaptırmanızı tavsiye etmem çünkü her köpek yılda 2 kere genel olarak tüylerini döker ve mevsimsel olarak yeni ve mevsime uygun tüyler çıkar böyle bir aşı köpeğinizin sağlığını tehtit edebilir açıkçası ben tavsiye etmiyorum onun yerine köpeğinizin tüylerini haftada en az 2 kere tüylerini taramak ve 1-2 ayda bir banyo yaptırmak çok daha sağlıklı olucaktır çünkü o tür bir aşı ile köeğinizin vücuduna bilmediğiniz ve ona zarar verebilecek kimyasallar salgılanacaktır buda köpeğinizin sağlığını tehlikeye atabilir eğer mantıklı bir şekilde uzun uzun düşünürseniz bana hak vereceksiniz ben açıkası bu tür şeyleri asla tavsiye etmem...

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ