Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

1 Haftadır Hasta Olan Muhabbet Kuşum İçin Yardım Lütfen

Merhaba yaklaşık bir haftadır kuşumuzda yaşadığımız sıkıntıları dile getireyim bana yardımcı olursanız sevinirim. Sanırım hava akımında kaldı ve üşüttü. Şuan eski neşesi yok. Hareketlerinde çok değişiklik yok ama ötmede problem var. Nefes alırken zorlanıyor. Kaşıntısı çok fazla ve tüylerini kaşıyıp kafasını kaldırdığı anda hapşırıyor. Ayrıca acı çeken insan gibi inliyor. Bu inleme son iki gündür hiç durmadan gece gündüz devam ediyor ve insanın içi gidiyor bu duruma. Yerini sıcak tutmaya çalışıyorum. Suyuna vitamin ve soğuk alğınlığı için bir ürün aldım faydası çok olmadı. Sonra bir arkadaşın tavsiyesi ile Bytril adında farklı bir ilaç daha aldım ağır bir ilaç olduğu için suyuna tek damla dökdük iki gündür onu kullanıyor ama bir değişiklik olmadı. Başka yapabileceğim birşeyler varmı bana yardımcı olacak insanlardan Allah şimdiden razı olsun. Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

img

raxs

14 yıl 11 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu siteyi neden kurdunuz arkadaş sorulan sorular askıda kalsın diyemi Allah Rızası için biri bişey desin bişey yazsın. canım hayvan inleyip duruyo insanın canı gidiyo onun öyle orda can çekişir gibi her nefes alışında inlemesine yürek dayanmıyo. bu işi bilen birileri bi yardım etsin

img

raxs

ÖZEL MESAJ

suluğuna mercimek büyüklüğünde aspirin rendele (jiletle) veya ağzından damlalıkla iki yudum ver. sıcak yerde tut bişeyi kalmaz. birdaha da hiçbir kuşu cereyanda bırakma. geçmiş olsun kardeşim.

img

pcard_coll

19 yıl 11 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşim bytrl bahsettiğin hastalığın tam caresi.seninki çok ilerlemiş.enjektörle bir damla ağzina damlat.5 gün devam et geçer.3 günde gerçerse kes.geçmezse 5 gün devam et büyük ihtimallle geçer.saygılar

img

ilhanpolat

15 yıl 3 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tşk ederim pcard_coll ve ilhanpolat ilginiz için. dediklerinizi deniyeceğim. umarım atlatır bu problemi.

img

raxs

ÖZEL MESAJ

Merhaba eger kullandıgınız ilaçlar bir işe yaramadıysa ilaçları kesin ve bir gün boyunca vucudu temizlensin ilaç vermeyin.Neo-Terramycin ve vitamin diye toz bir ilaç var, veterinelerde satılıyor. Onu alın ve bir pirinç tanesi kadar suluğuna koyun (suluk büyükse yarısı dolu olcak),hergün değiştirin ve yenileyin, 3 günde düzelir.Benim kuşum da 2 kez hastalanmıştı ve bu ilaç sayesinde düzeldi.Kuşçularda satılan damlalar pek bir işe yaramamıştı.Kuşunuzu sıcak ortamda tutun ve onunla konuşun.

img

dobi79

15 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

raxs forumdaki sorulara verilen cvplar bi süre görüntülenemedi ama sonradan giderildi sen de o döneme denk geldin galiba. kusunun rhtsızlığı için önce klasik yolları denemelisin. kafesinin dip kısmını günlük temizle ve dima kuru tut. yesillik veriyosan bi süre ara ver. güneste kurutulmus ekmek ver. sulugunu her zman kafasinde takılı tutm ki ilaçlı suyun kirlenmesin ve kusun susasın. daha sonra sulugu kfesine takınca susamıs kusun birden suyu kana kana içer ve ilaç etkisini daha ii gösterir...

img

gokhankuscu84

18 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Çok fena inliyor acil yardım hiç durmuyor

img

murat1243

8 yıl 6 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ