Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

köpek korkusu

4 aylık biraz irice alabay sahibi oldum uzun ugraşlardan sonra ama insanlardan bıktım yaşadıgım semtte sokakta yaşayan onlarca köpek varken kimsenin sesi cıkmıyor.ama ben köpegimi sabah erken saatte ve gece gezmeye cıkarttıgımda bazen selbest bıradakıyorum suc oluyor kaç kez insanlar ile kavga ettim ama işi cözdüm artık boynundaki tasmayı tamamen cıkartıyorum insanlar onuda sahipsiz sanıyor ve bana bişi diyemiyor istedigi kadar geziyor dolaşıyor sonra cagırıyorum tasmasını takıp bahceye salıyorum benim gibi böyle sorunu olan arkaslara tavsiye ederim ama siz genede tasmasız gezerken gözünüzün önünden ayırmayın birisi sahipsiz sanıp almaya kalkmasın.

img

tunbar

15 yıl 7 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bende çok büyük uğraşlardan sonra köpek sahibi olmayı başardım köpeğimin daha yavru olmasına rağmen birkaç kez bende bu sorunu yaşadım ama artık köpeğimi parklar yerine sahilde gezdiriyorum ordada 5 kere böyle bir sorunla karşılaştım anneler çocuklarıyla dışarı çıkıyor ve nerde köpek gezdiren birini görseler ``Buna evde bakıcağına gitte aç bir insanı doyur`` gibi asılsız abuk sabuk laflar edip sinirlerimi bozuyorlar bende cevaplarını veriyorum tabi ``sizi ilgilendirmez`` gibi mesela ,halbuki köpeğimle bol bol oyun oynama ve gezme zevkini benim elimdem alma gibi bir lüksleri yok ama en çok bu tür olaylar apartman içlerinde yaşanıyor örneğin köpeğimi aldığım ilk gün onu eve getirdik ve apartmanden içeri girer girmez yeni taşınan komşumuz :yönetici gördümü bu köpeği? dedi,bende:evet kendisininde alman kurdu var bi ara beraber gezdiririz belki dedim zavallı kadın öylece kaldı yeni taşındığı için yöneticimizin köpeği olduğundan haberi yoktu :D zaten bir çoğumuz günlük hayatta bu tür olaylarla karşılaşıyordur...

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ