Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Afrika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

Sarı Prenses ve Lithobates!!!!!Lütfen Yardım!!!

Arkadaşlar ben yeni meraklıyım baktım bu sitede herkes yavru almaktan bahsediyo bende heyecanlandım benim akvaryumda 4 adet sarı prensesle 4 adet lithobates var 90 lt bi akvaryum var bu balıklar hangi boya geldiklerinde yavru verebiliyolar bi de ben bunların dişisini erkeğini nasıl ve hangi ayırt edicem yardımcı olursanız sevinirim!!!!!!Şimdiden Teşekkürler!!!!

img

salihd

18 yıl 9 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Belirtilen ebat ve balik sayisinda yavru alman mucizelere kalmis bir durum. Yavru almak istiyorsan balik sayinizi dusurun ya da ebati buyutun. Syg.

img

gameover

19 yıl 6 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam ; salihd

90lt.lik akvaryumda bu balıklarla yavru alman imkansız!

img

deepfıshıng48

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam;

Lithobates ,12- 15 cm boya ulaşıyor. Erişkin olduklarında erkekleri mavi dişiler ise gümüş-mavi rengi oluyorlar. Karma çiklit akvaryumlarında diğer malavi türleri ile birlikte sorunsuz yaşıyorlar.Önerilen akvaryum büyüklüğü en az 300 lt. Thumbs Up:))

Sarı prenses , dişilerin ön yüzgeçleri yuvarlak ağzında az belli olan kese erkekten biraz soluk renkler arka yüzgeçinde büyük sarı noktalar alt siyah şeridi yoktur.Erkeğin ise güzel rengi var kuyruğunda sarı nokta yok aynı zamanda dişiyle erkeği aynı yere koyunca dişide yavaş büyüme gerçekleşir Hello:) 

img

deepfıshıng48

ÖZEL MESAJ

Teşekkürler deepfishing48 ile gameover balıkları 150 lt lik tanka aldım bu durumda yavru alabilirmiyim yardımcı olursanız sevirim şimdiden teşekkürler!!!!

img

salihd

18 yıl 9 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam ; salihd

Araştırmalarımda en az 300lt.lik akvaryum tavsiye ediliyor üremeleri için ..yinede sen bilirsin belli olmaz.Ayrıca Ahlilerle çiftleşip çok güzel sarı alınlı ahli melezleri elde edilebiliyor.Ama saf hali çok çok güzel ve üretmeye değer. Fish:)

Sevgiler. 

img

deepfıshıng48

ÖZEL MESAJ