Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

hamster hamile mi o neydi ?! :O

benim hamsterım petshoptan aldıgımdan bikac gun sonra hamılelık belirtilerinin hepsini gostermeye basladı..bu telas,sismanlama,biriktirme,hırcınlık,erkek hamstera saldırma vs...ve bi gun izlerken "O" bolgesinden el gibi bisey cıktıgını gordum..hamster o el gibi seyi ısırdı biraz kanadı gibi sonra yokoldu..bikac gun sonra gene gordum..hamsterımın cinsinden pek emin degilim ama en uzun hamılelık suresi 30 gun hamsterlarda diye biliyorum..28 gundur ne bebek var ne bisey..merak ettigim eger hamıle degilse o cıkan el gibi sey neydi :O

img

kornerr

14 yıl 9 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Gerçekten hamile ise belkide erkek hamsterı ayırmadıgın için çekinip dogurmamıştır dogurmasa çok üzgünüm ama hamsterın ölecek ve Hamsterlar kendilerini ısırmaz lar yalanıp temizlerler belkide o gördügün el hamasterın arka elidir yada dogan bebegin dogmasına izin vermemiştir eger dedigin gibi hamaile ise ve 28. gün ise karnında bebeklerin dolaştıgını görmen lazımdı.Mesela hamasterının kafesinde saklanacagı bir yer var mı hamaster evi gibi yada yuva gibi birşey eger yoksa zaten ulu ortada dogurmaz dogursada rahatsız olur senden ve bir başka hamasterdan ve hepsini yer.Bence bir veteninere götür en iyisini onlar bilir.

img

hepsicihamster

14 yıl 11 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evi var kafesinde..genelde orda duruyo zaten..ama yok ben 2.kez izledigimde baya inceledim arka ayak diildi o ozellikle baktım kesin icinden cıktı ve yavru hamster eline benzıyodu..veterinere gotururum o zaman tamam.

img

kornerr

ÖZEL MESAJ

ve ayrıca ayrı kafeslerdeler 20 gundur

img

kornerr

ÖZEL MESAJ

az once oylesine bi baktim kafese..2 tuhaf sey 1.kafeste dolu yem oldugu halde dıskılarını yedi..yere düsmeden daha,direk yaptigi gibi agzina aldı yedi bikac kere ve 2.deligini yaladı sonra gene ısırmaya basladı ve gene cıktı o el gibi sey ama resmini cekemeden icine kactı gene :(

img

kornerr

ÖZEL MESAJ

hamsterların dışkısını yemeleri normaldir zaten yapar yapmaz yer dışkıyı yani sulu dışkıyı ayrıca hamaterlar dışkılarını agızlarına alıp yaparlar yani çıkarırıp agızlarıyla uzaklaştırırlar yada protein eksikligi varsa pisligini yer.Yani yem olsada olmasada yer gayet normal ayrıca erkek hamsterı ayır derim belkide doguracak zamanı gelmiştirde başka hamsterdan çekindigi için dogurmak istemiyor başka bir kafesin varsa hemen ayır derim.Veteninerede biran önce git.Bende çok isterdim hamsterımın hamile olmasını ama patnerimiz yok =) benimkisi dişi suriye hamaster.

img

hepsicihamster

ÖZEL MESAJ

gonzalesim bant yuuttu ve hiç bişi yemiyo lütfen yardm edin ne yapabilirim?

img

uccello

14 yıl 9 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bantı yutmamıştır kesesine saklayıp yuvasına götürmüştür yiyeceklerini ayırt edebilen bir hayvandır benimkide poşeti kemirmişti sonradan yuvasında buldum hani öyle her şeyi yemez sen hamasterına biraz salatalık kabugu ver derim ve birde kuru yemiş ceviz leblebi fındık fıstık...vs.

img

hepsicihamster

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar 2 tane hamster almıştım dişi ve erkek çok yetişkindiler bir ev vardı yuvanın içinde ara sıra 2side içine giriyordu fakat bir müddet sonra erkek dişiyi yuvayua sokmadı yuvaya dişi girince garip bir bagırma sesi geliyordu ve birde bakmışımki dişi dışarda yuva kavgası bitsin diye yuvayı kaldırdık bu seferde ertesi gün erkek dişinin yanına glince 4,5 kez dişi hırçınlaştı erkek kaçıcak yer aradı.Heryer talaş oluyordu bu böyle olmaz diyip erkek hamsteri verdik.Dişi tek kalınca sadece yemek yemeye başladı eskisi gibi aktif değil.

img

yigitas

11 yıl 9 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

meraba benim hamsterim sanırım hamile bi kere arkadaşımın erkek hamsteriyle 30 saniye falan çifteştiler ama ben hamile kalırsa 1 ay onları sevemeyeceğim için geri yuvasına koydum aradan 5-6 gün falan geçti ve benim hamsterim çok fazla oyuyo biraz kilo aldı eskiden hiç çıkarmadığı çok garip sesler çıkarıyo ve de eskiden hiç bi zaman kafesindeki evine hiç girmezdi ama artık evinden zzorla çıkartıyorum çok yavaşladı ne olur yardım edin hamsterim hamile mi ve de veterinere götürsem o anlar mı lütfen çok acil ona göre götürücem ÇOOOOOOOOK ACİL LÜTFEN YARIM EDİNNNNN !!!!!!! 

img

sinemy

11 yıl 4 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ