Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Japon balıklarımın hepsi öldü :(

Arkadaşlar merhaba, 40 litre akvaryum, 5 watt şelale filtre, 26 derecede sabitleyen ısıtıcı, 8 canlı bitki (4 saz, 4 adını bilmiyorum), 2 Çöpçü, 1 Albino çöpçü, 2 Melek, 2 Tetrazon, 2 Aymoli, 2 Plate, 2 lepistes, 3 kılıç, 2 Balon Moli, 2 black moli, 4 japon balığım vardı ve yaklaşık 1 aydır hepsi kardeş kardeş yaşıyordu. Her şey 5 gün önce, en büyük "Baba Golliath" adlı japonumun, suyun içinde yan yan yüzmeye başlamasıyla başladı. çok panikledim ve internette araştırdım. Bir sitede, 1 adet aspirin ve biraz mavi antiseptik öneriyordu. hemen 1 aspirini suyla iyice ezip, akvaryuma attım. Mavi ilaçtan da (ichthyo çözelti), 5 ml damlattım. toplam 3 tatlı kaşığı da tuz ilave ettim. Akşamına Baba Golliath ve 1 aymoli aramızdan ayrıldı. Hemen apar topar akvaryumun suyunu 1/2 kadar boşaltıp, yerine damacana su ve 2 ml sera bakteri kültürü ilave ettim. iki gün sonra 2 japonumu daha (Kara Murat ve Alakız) suyun üzerinde cansız buldum. bunun üzerine belki yemdendir diye yemi iyice azalttım, neredeyse hiç vermiyordum. Ve bu sabah bir japonum daha beni bırakıp gitti. Nedenini bir türlü çözemedim. Onlar gitti, bari öbür balıklarımı kurtarayım. Mutlaka bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımız vardır. Ne yapmalıyım, ne tavsiye edersiniz? Not: Evde birde yaramaz mı yaramaz bir kedim var. Arasıra akvaryumun üstüne çıkıyor (akvaryumun üstü kapalı) ve şelale filtreden su içiyor. Bunun da bir zararı olur mu?

img

tuvay

19 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar, bu konuda bilgisi olan hiç bir kimse yok mu? Balıklarım ölmeye devam ediyor!!!!

img

tuvay

19 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Akvaryumun suyu çok ısındıysa ölümler olur.Bence sıcaklığı kontrol edin.

img

yuncukirli

15 yıl 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ayrıca 40 lt`ye bu kadar canlı çok fazla.

img

yuncukirli

15 yıl 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yuncukirli haklı 40 lt ye bukadar canlı fazla hemde çok fazla ısıyı kontrol edin ve akvaryumun suyunu değiştirin(kedinizin filtreden su içmesi balıklara zarar vermez ama kedinize zarar verir akvayumunuza balıkların yaşaması için bir sürü kimyasal katıyorsunuz ve kediniz bu suyu içtiğinde bir nevi zehirlenmiş oluyor kedinizin filtreden su içmesine izin vermeyin)

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle şunu söyleyim siz bu çözeltileri akvaryuma ekler iken filtreyi akvaryumdan çıkarmanız gerekir ikincisi tahminimce aşırı balık yüzünden nitrat patlaması olmuş olabilir imkanınız varsa akvaryumu tamamen boşaltıp kumunu tekrar temzileyip suyunu tekrar koymanız fakat su düzenleyicileride eklemeniz gerekir bir sorununuz olursa yardımcuı olurum fakat lütfen balıklarınızı bir şekilde azaltın 40 lt ye o kadar balık çok fazla

img

06kral06

14 yıl 3 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ