Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

havanese cinsi köpekler...

evde köpek bakmayı kesinlikle onaylamıyorum.çünkü onların doğasında koşmak,gezmek var.ama binada oturursun ve evinde köpek beslemek istersin..ama unutmayın ki bu istemekten öte bir şey olmalı yani içinde çok büyük bir sevgi ve sabır olmalı.ayrıca köpek bakımı biraz da maddi açıdan iyi olmayı gerektirir.çünkü onun mamaları veteriner masrafları falan vardır.bunları yapamazsan da köpeğin hayatı zehir olur.ama durumum yerinde ve evde köpek beslemek istiyorum diyorsanız kesinlikle büyük cinsler almayın eviniz bir de küçükse hiç almayın.büyük cinsleri evinde besleyenlerde vardır.onlara helal olsun.iyi başarıyorlar ama köpekleri mutlu mu o da var.ha mutlu olanları da vardır diyorum ya helal olsun.. neyse ben konuma geleyim illa evde köpek besliycem diyorsanız bence en iyisi havanese cinsi köpekler.çünkü tüy sorunları pek olmaz ,pek havlamazlar tek sorunları biraz kıskançtırlar..onunla oyun oynarsınız mutlu olur.belki kıskançlığından kaynaklanıyor olabilir eve gelen misafirleri önceleri pek sevmezler ama sonra öyle bir alışır ki onları bırakmak istemez..ha bir de havanese cinsi köpek almak istiyorsanız onu yavruyken almanızı tavsiye ederim böylece onunla daha iyi anlaşırsınız.... :):):):):)

img

niceday

14 yıl 8 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

biraz araştırma yaptım ve bu köpeklerle ilgili bazı bilgilere ulaştım bunu sizlerle paylaşmak istiyorum..bu köpeğin tam adı Bichon Havanese..ve bulduğum yazıyı aynen aktarıyorum size Bacak kasları kuvvetli, kolayca hareket edebilen, kara gözleri ve uzun kuyruğu ipeksi tüylerle kaplı hareketli, oyuncu, ufak ebatlı tam bir ev köpeğidir. Zeki, sosyal, çocuklarla, insanlarla, diğer hayvanlarla çok iyi anlaşabilen, kolay eğitilebilir bir ırktır. Meraklı olup etrafı seyretmeye bayılırlar. Genellikle sirklerde show amaçlı seçilen cinslerdendir. Eğitimini verirken sert ses tonundan kaçınılmalıdır. Apartman hayatına kolaylıkla adapte olabilirler. (kaynak www.evcilköpekler.com)

img

niceday

ÖZEL MESAJ

Bende bu cins hakkında araştırma yaptım çok şirin bir cins ancak şunu belirtmek istiyorum.Ben belirli köpek cinslerini diğerlerinden ayıran bir insan değilim hangi cins olursa olsun günlük ihtiyaçları karşılandığında ve sevildiğinde apartmanda bakıla bilir bunlara pittbullar,rottweilerlar,dobermanlar,kangallar,boxerlar ve huskylerde dahil.Eğer gerçekten bakabileceğinize,ihtiyaçlarını giderebileceğinize inanıyorsanız ve gerçekten köpekleri seviyorsanız apartmanda besleyemeyeceğiniz cins yok demektir önemli olan köpeğinizi gerçekten sevmeniz çünkü sevgi her türlü kusuru görmezden gelmeye yeter.

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bende hemen hemen aynı şeyleri düşünüyorum.fakat şunu kabul etmek gerek köpeklerin doğasında koşmak var havlamak var...bu yüzden bazıları özellikle çok büyük cinsler rahat edemiyorlar..yazımda da söyledim ya öyle besleyebilenler var helal olsun....

img

niceday

ÖZEL MESAJ