Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

tapu ve kadastro nun 3 bebeği oldu, ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin

dün akşam işten döndüğümde hamsterlarım tapu ve kadasrto`nun 3 bebeği olduğunu gördüm. o kadar mutluyum ki..fakat forumlarda yavrularla babalarını-annelerini ayırmak gerektiği yazıyor. baba, yavrulara da anneye de çok iyi davranıyor şuanda. yavruları anneye taşıyor,onları ısıtıyor temizliyor. aynı zamanda arada anneyle tekrar sevişiyorlar. yani çok barışçıl gözüküyorlar. yine de ayırmalı mıyım ne yapmam lazım???

img

apoidia

14 yıl 8 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hemen ayır malısın hamster yavrularına sakın dokunma anneleri strese girerse yavrularını yer üzgünüm ama bunlar gerçek her ne kadar canice gelsede kulağa onların doğaları böyle yavrular büyüyene kadar babayı ayrı bir kafeste tut yavruların olduğu kafesin talaşını değiştirme sadece uyudukları zaman anneye uem ve su ver o kadar eğer anne strese girerse hiç istemediğin şeyler olabilir umarım dediklerimi ciddiye alırsın çünkü babada bir süre sonra yavruların hayatını tehdit eden unsurlardan biri haline gelebilir bol şans...

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hıım kötü bi durum ama bencede ayırmalısın bu arada annelerin kıskançlıkta yawrularını yediğni duymuştum umarım böyle bişey başına hiç gelmes allah yardım etsin...

img

paticiijlal

14 yıl 7 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Şahsen benim yavrularım 10 günü geçti bugün itibari ile akvaryumda gezmeye başladılar. Yavrulama dönemimde anne gergindi evet ama ayırmadım akvaryumda 2 erkek 1 dişi gonzim var.

img

abacus

14 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ