Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

yavru husky hakkında bilgi...

merhaba arkadaşlar, yakında 25-30 günlük bir erkek husky yavrusu almayı düşünüyorum. Ama bazı sorularım var size. Öncelikle tuvalet alışkanlığını en hızlı nasıl çözebilirim bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum. Ve sizde bilirsiniz ki huskyler uzun tüylere sahip ben yavruyu evde beslicem apartman dairesinde acaba bu ırkın tüy dökme derecesi nedir bu sorunu nasıl aşabilirim? Çok havlar mı? kısacası huskyler hakkında sorduğum sorular da dahil bana verebileceğiniz tüm bilgiler hem benim içim hemde küçük husky için çok yararlı olucak. Teşekkürler.

img

red_57

14 yıl 8 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben de husky var.havlamaz ama tüy sorunu var.çok titizseniz işiniz zor.bu konuda bazı aşılar varmış onları deneyebilirsiniz. çok asil hayvan

img

ecemi

17 yıl 8 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Aramıza hoşgeldin,tuvalet eğitimi yavru eve girdiği ilk andan itibaren başlar bu linkten bu konu hakkında bilgi alabilirsin:http://www.uzmantv.com/kopeklere-tuvalet-egitimi-nasil-verilir , http://www.uzmantv.com/kopeklere-tuvalet-egitimi-nerede-verilmeli ,her köpek cinsi yılda iki kere mevsimlik tüy döker haftada 3 kere tüylerini düzenli taramalısın köpeğini yavruyken tüylerinin taranmasına alıştır aksi halde büyüdüğü zaman tüylerini taramana izin vermez ,yavru köpekler yalnız kaldıkları zaman havlarlar onu yalnız bırakmamalısın 5 dk.lığını bile bakkala gitsen evde yalnız bırakma döndüğün komşulardan şikayet alabilirsin bu link sana yardımcı olucaktır: http://www.uzmantv.com/kopegimiz-evde-surekli-havliyorsa-ne-yapabiliriz ,günde 3 kere dışarı çıkarmalısın büyüdükçe bu sayı 2 ye ,1 yaşını doldurduktan sonra 1 e indirile bilir eğitimine alır almaz başlamalısın çünkü husky zor eğitilen bir köpek cinsidir sormak istediğin başka sorular olursa seve seve yardımcı olurum bol şans...

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cevaplarınız için teşekkürler. verilen linkler yardımcı oldu gerçekten. birde şu ecemi arkadaşımızın bahsettiği bu iğneler hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

img

red_57

14 yıl 8 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Köpeğinizi yavru alıcağınıza göre muhtemelen gençlik hastalıklarını gerçirmemiş olucaktır tavsiyem gençlik hastalıklarını geçirmiş bir köpek almanız köpeğinizi alır almaz veterinere götürmelisiniz yani eve adım atmadan önce veteriner kontrolünden geçmesi çok önemli veteriner ona genel muayene yapıcaktır ve bir aşı takvimi çıkaracaktır köpeğin kaç aylık olduğunu bağlı olarak gerekli aşıları yapıcaktır karma ,kuduz v.b. iğneler ensesine pire ilacı damlattırmakta fayda var yavru olduğu için günde 3 kere dışarı çıkıcak ve çimlerde oynarken tüylerine pire ve kene yapışabilir ve bu çok tehlikeli bir durum bu yüzden pire damlası yaptırılmasını öneririm onun dışında pire tasmasıda işe yarar ama en iyisi damladır ,köpeğiniz yavru olucağı için doğal olarak dişleri kaşınıcaktır ve bişeyleri kemirmek isteyeceklerdir direk terliklere ve ayakkabılara yöneliceğinden eşyalarınıza zarar gelmesini istemiyorsanız bu küçük yaramaza veterinerlerde satılan oyuncak kemiklerden kemirmesi için almalısınız bu kemikler dişlerini kaşıycaktır ve aynı zamanda bu kemikler protein ve minarel kaynağıdır köpeğinizin olgunlaşana kadar yeterli vitamini almasına yardımcı olur köpeğinizin ayda 1 kere banyo yapması gerekli bu esnada ona veterinerinizin tavsiye ettiği köpek şampuanıyla yıkamalısınız banyodan sonra onu önce havluyla sonra şaç kurutma makinasiyle kurutmanız gerekli banyodan önce vede sonra tüylerini taramanız çok önemli böylece tüyleri daha iyi temizlenir unutmayın bu çok önemli banyodan sonra köpeğiniz kupkuru olmalı ıslak kalan yerler iltihap olabilir özellikle kulakları onundışında malum köpeklerin ağzı kokar ona ağız kokusunu gideren köpek bisküvilerinden alabilirsiniz bu tamamen isteğe bağlı bu bisküviler tıpkı kemikle gibi vitamin kaynağıdır benden size son bir tavsiye daha oyuncak alırken ses çıkarak ve küçük parçaları olan oyuncaklar alamayın ve tasması genelde alman kurtlarında görülen tasmalardan olmasın (hani şu demirden dikenli olanlar varya onları şiddetle kınıyorum) yavrulara göre olan şirin tasmalarla daha rahat edicektir başka sorularınız olursa sorabilirsiniz bol şans...

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ