Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Yardım Lütfen...

Arkadaşlar öncelikle herkese tekrar merhaba..Bizim yaşadığımız ilginç bir sorun var umarım yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır. Kardeşimin evde baktığımız 15 aylık bir frenchbulldog cinsi köpeği var.Bu hayvan tuvaletini dışarı yapmayı 3 aylıkken yaklaşık 3 günde öğrendi..Ama 1 sene sonra dün ve bu gece tuvaletini kapının önündeki paspasa yaptığını farkettim.Sizce bir köpeğin tam 1 sene sonra tuvaletini eve yapmaya başlamasını nedeni ne olabilir ? Bunun önüne nasıl geçebiliriz?

img

blackcode

17 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba uzun zamandır sorunuz üzerine aaratırma yapıyorum geciktiğim için üzgünüm bu tür olaylar psikolojiktir yani köpekler çok heyecanlandıklarında bazen tualetlerini tutamazlar geceleri gezmeye çıkartmanızı ve oyun oynamanızı tavsiye ederim geceleri tualetini tutamamıyor olabilir günde en az 3 kere dışarı çıkartın(tualet gezmesine)eğer tekrarlarsa gezme sayısını tekrar yükseltmeniz gereke bilir bol şasn umarım yardımım dokunur...

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilgin için teşekkür ederim.her gece düzenli olarak dışarıya gezmeye ve tuvalete çıkıyor.gün içinde tuvalet için dışarı çıkma sıklığı 4-5 kez arası oluyor.tekrar teşekkürler..

img

blackcode

17 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ