Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

NEDEN İLLA Kİ CİNS?

evet arkadaşlar, başka bir başlıkta da yazdım. sokakta çocukların elinde eziyet gören, BURUNLARI ÇÖPTEN YEMEK BULMAYA ÇALIŞTIKLARI İÇİN SOBA KÜLÜNDEN YANAN, ANNESİZ, SAKAT, KÖR, AÇ SUSUZ, YARALI, SEVGİYE MUHTAÇ O KADAR HAYVAN VARKEN NEDEN İLLAHA DA CİNS İSTİYORSUNUZ? HİÇ OLMAZSA BİRİNİ KURTARALIM...

img

carmina3535

14 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Çok hakılısın bizim milletimiz resmen duyarsız bir kedinin karnını doyurmaktan aciz yapamadıkları için değil yapmaya üşendikleri ve umarsamadıkları için bugün mardin`den gelen kuzenimle biraz bu konuda tartıştık ve bana mardinde bir insan sokakta bir kediye yemek verdiğinde genelde buna benzer söylentiler çıktığını söyledi``bu adam iyice kafayı üşüttü kedilerle uğraşıyor`` ben şahsen sahit oldum böyle bir olaya ve nerdeyse adamla kavga edicektim lütfen bu tür olaylara karşı duyarsız kalmayalım her hayatın her yaşamın bir anlamı vardır neden hala bu zavallı sokak kedilerine yardım elini uzatmıyorsunuz?

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

valla sormayın. ben de kavga ettim komşunun biriyle apt. girişine mama koyduğum için. orası onun evinin önüymüş. artık oraya koymuyorum. ama sadece o değil. kavga etmeseler bile sürekli buraya mama koyma lütfen, oraya koyma, böcek oluyor (sanki daha önce olmuyordu...)diyorlar. su vermezler, nasıl olsa o bakıyor derler. gerçi benden görüp yemek artığı koymaya başlayanlar oldu, benden önce de karşı apt.da kedi besleyip doğan yavrularla da ilgilenenler oldu. hala da bakıyorlar... ama en çok ben ilgileniyorum. çocukların elinde telef oluyorlar. annelerinden alıp oyuncak gibi oynuyorlar, sonra da anne bulamıyor yavrularını. zira ben de kendi kedilerimi böyle buldum. geçenlerde gene yaptılar. yavru bir kedicik habire miyavlıyordu. kaportanın içine girmiş. arabanın sahibine haber verdim, sonra ordan çıktı, başka arabanın içine, onun da sahibine haber verdim, ertesi günü balkon altındaki küçücük boşluğa girdi. o kadar korkmuştu ki. hangi çocuğun aldığını öğrendim, annesini buldum, mama vererek apt.ın önüne getirdim, bu defa da yavru sesini kesti, 1 gece sonra tekrar miyavlamaya başladı, annesi sesini duydu, hayvan gene arabanın içine girmiş, anne deli oldu, dört döndü, yavruyu arıyor. en sonunda yavru da annenin kokusunu aldı ve saklandığı yerden çıktı. en sonunda buluştular. ben de rahat bir nefes aldım.

img

carmina3535

ÖZEL MESAJ

Ülkemizde sizin kadar duyarlı insanların azda olsa var olduğunu duymak içimi rahatlattı minik yavru adına çok mutlu oldum uzun uğraşlarınızdan sonra sonunda yavruyu annesine kavuşturmuşsunuz tebrik ederim burdada sık sık bu tür olaylar oluyor bende aynılarını yaşadım diye bilirim ancak benim işim daha kolaydı çünkü mahallemizin tüm kedileri beni tanıyor hepsinin yavruları olduğunda ben bakarım sağolsun zemin kattaki komşumuzunda kedisi var oda bana çok yardım ediyor balkonlarında yavru yapan kedilere beraber bakıyoruz ancak apartmandakiler rahatsız oldular ve belediyeye haber verdiler yavruları zor kurtardık ellerinden minicik yavrulardan ne istiyorlar anlaya bilmiş değilim malesef bu tür insanlar çoğunlukta hayvan sever insan bulmak gerçekten zor...

img

zeynepgöktaş

ÖZEL MESAJ

beni de tanıyorlar yaklaşık 10 tane falan besliyorum her gün. ama bu kedi genelde parkta veya bir arka sokakta yaşıyor. ara sıra geliyor benim oraya. KENDİSİ AYNI ZAMANDA BENİM KIZLARIMIN DA ANNESİ OLUR:) onları da çocuklar annelerinden ayırıp apt.ın önüne koymuşlar. zavallı anne hep yavrularından olmuş. ben de epeyce yavru büyüttüm, hatta torunlarım bile oldu:) allahtan bana da zemin kattaki komşunun oğlu yardım ediyor. ben olmayınca onlara mama veriyor. annesi de ara sıra yemek veriyor. karşıdaki apt.da zemin kattakiler de benim torunlarıma baktılar bebekken:) ninelerine de onun yanındaki apt. da bakmışlardı. yani benden başkaları da var çok şükür. ama ben hepsiyle ilgilendiğim için tepki çektim tabi. ama beni destekleyenler de var. izmirde insanlar ne kadar karşı çıksa da genelde belediyeye haber vermiyor. anlaşmazlık olunca taşınıyorlar... kimse kasten hayvan öldürmüyor, (yalnız torbalıda böyle birşey duydum.) yani belediye gelsin toplasın, zehirlesin vs. pek olmadı. sadece geçenlerde bayraklı ve karşıyaka için köpekler toplanıp ormana atıldı dendi. ama bu ilk kez olan bir olay. onda da çok tepki aldılar. bir daha yapacaklarını sanmam.

img

carmina3535

ÖZEL MESAJ

Umarım bir daha olmaz...

img

zeynepgöktaş

ÖZEL MESAJ

Zaten cins kedi beslemek (sevmek) hayvanseverlik değildir. Kimse kimseyi kandırmasın. Asıl hayvanseverlik, kahraman bazı arkadaşlarımızın (evet, onlar gerçek birer kahramandır) her türlü zorluğa rağmen sakat kalmış, yardıma muhtaç, kör zavallı pisicikleri, ve diğer hayancıkları sahiplenmeleri ve onlara yardım etmeleridir. Hepsine sonsuz teşekkür ediyorum. Evet arkadaşlar, pisiciklere yardım etmeliyiz. Ama onlar bize muhtaç olduğundan değil; biz onlara muhtaç olduğumuzdan. Çünkü hayat, bu tatlı mırıldaklarla çok daha güzel ve daha yaşanabilir oluyor. Haksız mıyım?

img

tuvay

19 yıl 6 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

zeynep göktaş, sen profosyonelce kedi üretimide yapıyorsudur kesin

img

yuceltoglu

15 yıl 7 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu Türk halkı dediğiniz gibi gerçektende kıl...o kadar yardıma muhtaç olan hayvanın aksine cins. Ama cins kedileri alıp sokağa attıklarında iyi oluyor. Benimde safkan bir van kedim var. Ama onu sokaktan bulmuştum. Daha bulduğumda 20 günlükte ve tasmasının üstünde lütfen bana bakın yazıyordu. Lütfen hiç bir arkadaşınızın böyle olmasına izin vermeyin

img

butterfrog197

14 yıl 6 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ