Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

FATİH CAMİSİ KEDİLERİ

arkadaşlar,FATİH CAMİSİNDE 100 KADAR YAVRU KEDİ VAR. ONLARDAN BİRİNİ EVLAT EDİNİR YA DA ONLARA BAKAN KİŞİLERE MAMA YARDIMINDA BULUNUR MUSNUZ? AMA SAHİPLENİRSENİZ DAHA İYİ OLUR. ÇÜNKÜ ORDA İSTENMEDİKLERİ İÇİN MAMA VE SU KAPLARI ATILIYOR VE HAYVANLAR AÇLIKTAN ÖLÜYOR. HEPSİ YAVRU, ANNELERİ YOK.

img

carmina3535

14 yıl 8 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Fatih camisi tam olarak nerde?Ben istanbul avcılardayım buraya yakınsa yavrularla ilgilenebilirim...

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

fatih cami kedilerine lütfen yardım edin. arkadaşa bilgi için email yazabilirsiniz. [email protected]

img

çiğdem_chole

16 yıl 1 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba, fatih cami kedileri için gönüllü arkadaşlarımıza yardımcı olalım.çok özveriyle çalışıyorlar ve çok emek harcıyorlar.lütfen destek olalım. email: [email protected] herşey canlarımız için.

img

çiğdem_chole

ÖZEL MESAJ

YARDIM LÜTFEN.

img

çiğdem_chole

ÖZEL MESAJ

[email protected]

img

çiğdem_chole

ÖZEL MESAJ

Bende İstanbuldaki arkadaşlarımla iletişim kutmaya çalışıyorum. Hangi siteye girsem bu haberle karşı karşıyayım. Ama ankarada olduğumdan pekde yapabileceğim bir şeyker olmuyor. Ama yinede bu bilgiyi paylaştığınız için teşekkürler.

img

butterfrog197

14 yıl 6 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bade Erguvan 20 Kasım, 00:28 Nedendir bilinmez fatih camii kedileri hep bir arkaya atıldı.Hep bir üvey evlat muamelesi gördü.Sanki onların canı yoktu.Acı cekmiyorlardı.Ölmüyordu.Adları fatih camii kedileri ya sandınız ki herşeyı güllük gülistanlık.İmanla gelen müslümanlar vardı ya orda.Allahın eviydi. Ama ne yazık ki hayat en acımasız olanını verdı onlara. 4 kısı kosturduk ettik.Yapıcaz deyip toz olanlar,yaptık herşey çözüldü deyip ondan sonra noldu diye sorulduğunda aaa ben onlar için maıller atmıştım.Olmadı mı o iş cevabını aldık.Ordan oraya deliler gibi lafın tam anlamıyla dolap beygiri gibi dönendik durduk.Biz yardım edin yetişemiyoruz dedikçe bilmemnerde bir hayvan hapis kalmış dendi herkes oraya çullandı.Neden kolay işti kolay paye alınabilecek bir şeydi.Bilmemnerde bir köpek yavrusu annesinin ölüsü dibinde fotoğraflandı.Taa nerelerden kimler el attı.Hayvanlar alındı alınmasında demedik.Çok ta sevindik.Bir can bircandır diye. Neredeyse 1 ay önce kış geliyor dedik.Yetiştiremiyoruz koliden ev yapmaya yapabilcek olan var mı dedik.Bir kaç cılız ses çıktı onlardan da bir şey çıkmadı. Tamam o zaman dedik bizde sizin gibi yapalım 1-2 hayvan peşinde koşup vicdanımızı rahatlatıp az veren candan hayvansever olalım camiiyi bırakıyoruz dedik. Toplam 3 kişi -Türkiye çapında yaklaşık belki yanılıyorumdur en az 100.000 hayvanseverden - sadece 3 kişi bırakmayın bişeyler yapalım dediler. Sonuç hüsran herzamanki gibi. Bunlar fatih camii kedileri.Sokak kedileri bile değil onun yerıne bıle koyulmuyorlar.Tek suçları ise - tüm şimdiye kadar olanlara bakaraktan- köpek olmamak. Aşağıda Funda Saral`dan camiinin kısaca durumunu dinleyebilirsiniz. *** fatih camisinde muhtemelen birinin gece sopayla veya demirle vurduğu kedilerimiz felç kaldılar.bir gün önce sağlam olan kedilerimizden birinin hem beli hem bacağı,diğerinin de beli şu an kırık ve acıları çok fazla.herşeye rağmen hala insana sokulup mırıldıyorlar. bir diğerinin de kalçası kırıldı,onun da ameliyat masrafı 200 lira ve ameliyatla düzelebilecek durumda.. daha önce yuvalandırdığımız ve yuvalandığı evde 5.kattan düşüp felç kalan güzel oğluş ise getirilip terk edildi;şu an başka bir klinikte ancak masraflarını bile karşıyamıyoruz,aylar oldu kafesten hiç ama hiç çıkamadı..ölürse hayatı hiç tadamadan ölecek.kafesin önünden birisi geçerse diye umutla bekliyor.eski sahipleri telefonlara bile cevap vermez oldular. bir diğer pisimiz ise yine camide felç kaldı ve belden aşagısı,vajinasının içine kadar kurtlandı.derdini de anlatamadığı için birkaç hafta öylece kalmış ve bu hale gelmiş.. size bahsettiklerim sırf felç kalanlar.bunun dışında virale yakalanan,parazit komasına giren ve almaya imkanımızın hiç ama hiç kalmadığı 40 kadar hasta pisicik var.her gün,her gece,ayrı dramlara kurban gidiyorlar.şu an sizlerin hepsinin ilgilendiği hayvan sayısı kadar hasta hayvan kıvranıyor orada ve biz kılımızı kıpırdatamayacak durumdayız.kimisi de aniden,durup dururken ölüyor.koyduğum resimlerdeki kedicikler yarına ölmüş olabilir,ama yenileri gelecek.o yüzden resimlerde onların gözlerine bakamıyorum. lütfen sadece bir ucundan tutun,bir can kurtarabilirsiniz,hayatı değişebilir..belediyelerden,gazetelerden,derneklerden hiç bir sonuç çıkmadı,ben bunları yazarken bile şu an canlar yitiyor,yağmur yağdığında çamurların içinde,annesiz,parazit kusarak.bir an bile oyun oynayamadan ölüyor ufacık bebekler,inanın hiç birisi 1 yıl bile yaşamıyor artık.sadece bir kez gelip görmelisiniz. BADE ERGUVAN http://www.facebook.com/photo.php?pid=9784137&id=907755701

img

çiğdem_chole

ÖZEL MESAJ