Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

bıldırcınların sevdikleri yiyecekler

Arkadaşlar eğer bıldırcınların yeşillikler dışında sevdikleri yiyecekleri bilen varsa acilen yazması rica olunur......

img

sbt

14 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bıldırcın ençok kenevir tohumunu sever.hergün yeşillik verme bagırsakları bozar.

img

zeynel35

14 yıl 8 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sağol dostum çok teşekkür ederim kaç haftadır bu sorunun cevaplanmasını bekliyordum....

img

sbt

ÖZEL MESAJ

yumurta yapmasını istiyorsan bıldırcın yumurta yemi al.diğer yemler besilik oldugu için bıldırcın irileşir ama yumurtlamaz.yumurtadan çıktıktan 30 gün sonra yumurtlar.yer değişimi ve strese maruz kalmadığı sürece ilk yıl 300 yumurta verir.et için besliyorsan jumbo bıldırcın besle 300-350 gr gelir.herkeste bulunmaz.ben maraş ve istanbul`dan yumurta temin ettim.

img

zeynel35

ÖZEL MESAJ

izmir de çamlı yem 50kg 35 liraya satıyor.kadıoğlu yem de aynı fiyattan veriyor.ilk çıkan civcivlere civciv büyütme yemi yada hindi başlangıç yemi ver,çuvalı 55 tl.civcivler kesinlikle ceryanda kalmasın ve ıslanmasınlar.yumurtadan çıkan civciv 12 saat makinada bırakılır.daha sonra 120 civciv için 120*70*30cm kutuya konur.kutya 20cm yükseğe 60w ampu tak.ampul bir uçta olsunki çok sıcak olursa hayvanlar diğer uca kaçsın.

img

zeynel35

ÖZEL MESAJ

sevgili zeynel35.. bahsettiğiniz yem fabrikaları il dışına gönderebiliyormu? Bıldırcınlar içinde tavuklar içinde kullanılan civciv yemi ve etlik yemleri ben öneriyorum.

img

bahtiyar02

19 yıl 6 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hayır.düşük alımlarda adrese teslim etmiyorlar.adıyaman antep`e yakın orada bıldırcın çiftliği var.yem fabrikalarıda vardır.

img

zeynel35

ÖZEL MESAJ

çok sağolun arkadaşlar tam aradığım cevaplar burada...işte artık yem hakkında bir sorunum kalmadı

img

sbt

ÖZEL MESAJ

sanırım mersinde idin.hayvanların çok ise yemi toptan al.fiyat yarı yarıya düşer.yoksa yem masrafı seni bezdirir.

img

zeynel35

ÖZEL MESAJ

yok arkadaşım geçenlerdede yazmıştım 4 tane bıldırcınım var diye bu nedenle toptan alamıyorum ilerleyen zamanlarda üretime başlayabilirsem toptan almayı düşünüyorum saygılar

img

sbt

ÖZEL MESAJ