Hepsievcil

Kuş Forumları > Papağanlar

Mesaj Ekle

timneh çok hırlıyor ne yapmam lazım

yeni bir timneh aldım ama çok bagırıyor ve hırlıyor ne yapmam lazım bu hırçınlığının geçmesi için yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

img

ofkao

14 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sabır sabır sabır sabır sevgi sevgi sevgi cokk sevgi

img

kuku

14 yıl 9 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yani şimdi bu ele gelen konuşan papağanlarda hep böyle sabırla sevgiylemi olmuş ?????

img

ofkao

ÖZEL MESAJ

evet sabır sabır sabır ben jakomu aldım ve 7 ay boyunca cok fazla hırladı bana yanına yaklaştırmadı ilk 1 ay boyunca onun sadece yem su ve temizliğiyle ilgilendim fazla göz göze bile gelmedim sonraki ay elimden ikramlarda bulundum almadığı zaman ısrar etmedim daha sonra yavaş yavaş onunla konuşmaya başladım tabi onun bana izin verdiği aralıkta yani aramızda nerden baksan 2 metre mesafe oluyordu her gecen gün yanına biraz daha yaklaştım bağırması azaldıkca kendimi ona dahada yaklaştırdım sende öyle yap mesala kafesle arana bir mesafe koy ne kadardan bağırmıyorsa her gecen gün biraz daha yaklaş sonra görüceksinki mükemmel ötesi bir arkadaşın olmuş ben 7 ayda hırlamasını kestim bu süre kiminde daha az kiminde daha cok ama sakın onu zorlama yani dışarı cıkarmakta acele etme nerden baksan 1 ay kalsın kafesinde sonra cıkar içeri asla sen sokma ben orda hata yapmıştım kendim soktum işimi zorlaştırdım o cıkarsa mutlaka girecektir kendi yanlız bırak ama izle gizli gizli eğer saatlerce girmezse kafesin tabanını cıkar ve onun üstüne koy yavaşca birde onlar cok akıllı hayvanlar aman dikkat et kendi kendine kapılarını acıp cıkıyorlar ve giriyorlar sen her ihtimale karşı kilt tak yoksa balkonda falan kacabilir ama pişman olmıycaksın o şimdi sana cok vahşi gelebilr belkide kendinden soğutabilir ama en fazla 1 yıl sonra iyki almışım diyceksin bişey daha jakolar pisikolajik olarak tüy yolabilir bunada cok dikkat et ve ishal olamamasına cok dikkat et eğer öyle biişey olursa sakın petşhoplara danışıp ilaç alma veteriner ama kuşlardan anlayan veterinerden al ilacı sonu ölümle sonuclanıyor cünkü benim başıma geldi cok üzücü bir durum başka sormak istediğin olursa sorabilirsin bana bu arada hayırlı olsun:)

img

ozkose

14 yıl 10 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya çok teşekkür ederim bilgilerin için ilk defa bir timneh besliyorum birde sorun şu : sabah 5de ötmeye başlıyor daha sonra akşama kadar hiç ötmüyor neden acaba ?

img

ofkao

ÖZEL MESAJ

sabah gün doğarken birde gün batarken öterler doğaları gereği sürü halinde yaşadıkları için iç güdüsel toplanma ve dağılma olarak öterler daha yeni olduğundan tahminimce sizi görmeden ötüyor sabahları akşamlarıda sizi gördüğü için ötmüyordur o daha yeni yeni sizi tanımaya calışıyordur belli zaman gecsin bakın nasıl başınızı ağrıtıcak:) benim jakomda öyleydi ilk zamanlar sadece cık cık diye ufak sesler cıkartırdı zamanla bizi tanıdıkca sesinide duymaya başladık onların en cok sevdiği yiyecek kabuklu fıstıktır mesala ondan ikram edebilirsinz elinizle biraz uzatın almassa zorlamayın ama almadığı zamanda hemen yemliğine koymayın en azından yarım saat gecsin öyle koyun yoksa alışkanlık haline getirir elinizden bişy almaz nasılsa yemliğe koyucak diye birde fıstıktan hergün vermeyin zararlı en azından hergün 1 tane verin ama bağzen 2 günde 1 verin petşhoplarda satılan özel ikram yemlerinden alabilrsinz biraz pahalaı ama en azından uzun süre kullanabilirsinz 1 kutusu 15 30 tl arası idi ama içinde oldukca güzel yemler var ve kumu ihmal etmeyin mutlaka bulundurun ve banyoyu cok severler en azından haftada 2 3 defa banyo yaptırın sipreyleme yolu ile ama inş en yakın zamanda amacınıza ulaşcaksınz görüceksinz size nasılda alışcak sabrın yolu selamettir her konuda soru sorabilrisinz elimden geldiği kadar yardımcı olurum

img

ozkose

ÖZEL MESAJ

evet dogru sabahları beni görmediği için ötüyor farklı sesler cıkarıyor bizi görünce susuyor inşallah sabretcez bakalım 21 gün oldu daha çok yolumuz var ozaman desene !!!! bu kum dediğin ne oluyor acaba ????

img

ofkao

ÖZEL MESAJ

kuş kumu petşhoplarda satılıyor siz isteyin onlar veriri yemesi için diyin 2 ceşiti var cünkü sizin alıcağınız incecik kum bunu ayrı yemliğe koyun o ihtiyacı olduğu zaman yer cok faydası var onlar için sindirim sistemine yarıyor arada sırada yeminin içinede katın isterseniz ama ayrı yemlikte mutlaka tutun zaten ayda bir 2 ayda bir biter....21 gün olmuş o daha cok yeni abisi ona iyi davran :):)

img

ozkose

ÖZEL MESAJ

çok sağol bu bilgiler için ya!!! yarın aliyim bari hemen yediğini sindirsin paşam :) şu anda kedi gibi miyavlıyor kerata sabahları inşallah konuştuğu günleride görürüz

img

ofkao

ÖZEL MESAJ

inş cok mutlu olursunuz hep birlikte keratayla:))

img

ozkose

ÖZEL MESAJ