Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

Yeni yavrularımız...(myhollandlop)

Herkeze merhaba;
Yeni ayrularımız oldu, hepsi çok güzel ve sağlıklılar. resimlerini sizlerle paylamşmak istedik. Keşke bir çiftliğimiz olsada onlardan ayrılmak zorunda kalmasak...
http://img212.imageshack.us/img212/4246/bidik01.jpg
http://img15.imageshack.us/i/bidik02.jpg/
http://img34.imageshack.us/i/bidik03.jpg/
http://img27.imageshack.us/i/bidik04.jpg/

Önemli Not: Sizden ricam yavularımızdan edinme taleplerinizi burdan dile getirmeyin, cevaplamıyacağız. Site yönetiminin aldığı haklı kararı (burdaki birinden aldığım hasta bir tavşanın ölümünün verdiği acıya dayanarak) destekliyorum..
Saygılarımızla...

img

myhollandlop

14 yıl 10 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

myhollandlop

ÖZEL MESAJ

merhaba, size nasıl ulaşabilirim? benim adresim [email protected]

img

ares06

14 yıl 8 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba size nasıl ulaşabilirim [email protected] ekleyin görüşelim.. yada erişim bilgilerinizi mail atın bu adrese ben arayım sizi..

img

inside1977

15 yıl 4 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu insandan tavşan alacak arkadaşların dikkatine .. !! 1 - Kendisi bu işi tamamıyla ticari amaçla yapmaktadır 2 -Vakti zamanında insanlardan tavşan alıp öldü,hasta vs . gibi yalanlarla ikinci tavşanı ucuza getirmek için çeşitli yalanlar kullanan sahtekar biridir .. 3 - Tavşanlar hakkında en ufak bir bilgiye sahip değildir, yazdıkları tamamen sitelerden kopyalanan yazılardır . 4 - Bu insandan tavşan alacak arkadaşların çıkabilecek en ufak bir problemde kendisine tekrar ulaşamamayı baştan kabul etmeleri gerekmektedir .

Bence laguinta çok kötü kalpli biri .çünkü herkesin yazdığı mesajları kıskanıp kötülüyor.daha öncesinde de  kendisinden iyi bi söz okumadık bu zamana kadar.demekki işe yaramaz boş biri bence dikkate almaya değmez..

img

nuevo_efecto

15 yıl 2 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öncelikle bana yapılan bu haksız iftiraların, asılsız olduğunu bilerek bana ulaşan ve benim bu duruma müdahale etmeye çağıran herkeze çok teşekkürler. 1-daha öncede belirttiğim gibi ben bu hayvanın yavrulamalarına para kazanmak için vermiyorum, belirlenen fiyatlar sağdece masraflarını çıkartmak içindir. benim bir işim var ben bir mimarım. Onlardan aldığım bedellere hiç bir şekilde ihtiyacım yok. "Iaguinta" nickli arkadaşımız zamanın da "bu kadar düşük fiyat vermemem için" benimle irtibata geçtimiştir. 2-Bu nasıl bir çirkefliktir, bu nasıl bir iftiradır, Böyle bir senaryo nasıl bir beynin üretimidir anlamıyorum. İşin gerçeğini size anlatayım. Evet bu kişiyi 1,1-5 yıldır şahsen olmasada telefonla irtibatlarımızdan tanıyorum. Ben bu şahıstan şimdiye kadar 3 tane tavşan aldım, 1 tanesi mutlu mesut yaşamaktadır. Diğerleri ise; birtanesi bana geldiğinde bir parmağı kopmuş ve kafasında yara izleri vardı. durumunu bildirdim ama üzerinde durulmayıp geçiştirildi. Sonrasında yaraların yayılmasıyla birlikte koşturmalarım başladı. veterinerler en sonunda veterinerlik fakültesi. Konulan teşhis uyuz benzeri mikrobik enfeksiyon, kopuk parmağının mikrop kapması ve yolculuk sitresine bağlı olarak uyuz benzeri mikrobik enfoksiyonun karaciğere kadar yayılması. Kaçınılmaz olarak "bademin" ölmesi. tabi bu süreçte durumu bu şahısa bildirdim fotoğraflarla anlattım, şahıs süreç içerisinde "size yenisini göndereyim" şeklinde tekliflerde bulundu. bunu reddettim çünkü bu hayvanlar "mal değil" çanta,ayakkabı vs. gibi "defolu çıktı bana yenisini gönder" denilmemeli, bu canlılar MAL değil. Onları aldığımızda sorumluluklarıyla birlik almış olmalıyız, hem geri göndersemde "bana geldiği durumu" göz önüne alarak yaşayabilceğini düşünmediğim için geri göndermedim. Ve bu durumu fotolarla gösterdim, ama sağdece "badem" öldüğünde fotosunu çekemedim, çünkü şehir dışındaydım. Ve bu durumun mağduru olarak bunu telafi etmesini istedim yeni bir tavşan istedim, bu sorumsuzluğunun bedeli olarak yarı fiyat vericeğimi belirttim ve öyle oldu.Bunun üzerine gönderdiği tavşanda ise dişlerinde genetik kusurdan kaynaklı deformasyon var, dişleri törpülenmiyor kendim kesmek zorunda kalıyorum. Bu durumdaki "sahtekarlık" nedir. Tamamen uydurmaca ve kurmaca. Zaten herkez seni tanır "Iaguinta". ünün almış yürümüş, beyhude karalama çalışmalarının aslını astarının olmadığını, beni çok tanıdıklarından değil seni çok iyi tanıdıklarından biliyorlar. Zaten bu mesajı bana onlar bidirdi ve mudehale etmemi istedirler. Daha önceki utançlarından kaynaklı siteden atılıp yeni bir nickle tekrar geldiğini herkez biliyor. Hayatımda eminönü denilen yere gitmememe rağmen ordan bile aradılar senin hakkında bilgilendirmek için. 3-Tavşanlar hakkındaki bilgilerime gelince, benim bakımıma muhtaç olan canlının hakkındaki herşeyi bilmeyi görev saymak sorumluluk meselesidir. Ben bu sorumluluğu fazlasıyla alıyorum. bunu hem görev hemde sevgi için yapıyorum. Aslında senin sayende öğrendim bana sattığın savunmasız yavruyu hayata döndürmek için elimden ne geliyorsa yaptım. veterinerlerin peşinde koştum, kitaplar okudum, birçok insanla fikir ve görüş paylaştım. ve bunlar sonucunda bildiğim herşeyi öğrendim. Ben sorumlukluklarımı bilen bir insanım, benim için evcil hayvan beslemek ciddi ve sorumlukluk gerektiren bir süreçtir. Sağdece sevip okşamak değil. 4- Benim tavşanlarımı sahiplenen kişiler bunun böyle olmadığını bilirler, zaten benden kaynaklanabilecek sorunu başta belirler kişileri sorunlara maruz bırakmam. Kişi bu yargısını onu kale almayıp bir aramadığım için ortaya atıyor. Sevgili hayvan dostları; Bu kişinin bu tavrı boğulmakta olan bir kişinin son feryatlarıdır. Şimdi "Iaguinta" olarak bilinen ve gerçekte kim olduğu birçok tavşan sever tarafından bilinen kişinin terbiyesizliklerini, ucuz ticari sataşmalarını lütfen kale almayın. Bu kişi hayvanları para makinası olarak, son derece sağlıksız ortamlarda hayvanlarını barındıran ve onları darbane olarak görüp onları seri şekilde üreten terbiyesiz, ahlaksız, yalancı bir kişidir. Ve bu kişiyi tanıyan herkezin kişi hakkındaki düşüncelerini paylaşmalarını rice ediyorum. Barındırmayalım bu ve benzeri insanları aramızda. Savunmasız yavrular ve sahipleri acı cekmesin... Saygılarımlar...

img

myhollandlop

ÖZEL MESAJ

siteyi önceden beri takip ediyorum.laguinta denilen sahsın yani eniserenin daha önceki mesajlarında kanada dan tavşan getiricem kaporası alınmıştır deyip insanları kandırdığını hep kendi yazdığı mesajlarından okuduk.bu insan malesef yüzü kızarmadan hala daha yalan yanlış iftiralar atarak herkesi kötülemeye devam etmektedir.çünkü huyu böyle .utanması olmayan birisine ahlak öğretemezsiniz o yüzden üzülmeyin myhollandlop.tavşanlarınız çok güzel umarım güzel yuvalar bulurlar.gereksiz insanların iftiralarına artık bu sitede kimse prim vermiyor.

img

canerm

14 yıl 8 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

myhollandlop hiç rahatsız olmayın.laguinta nın yaptıgını şiddetle kınıyorum.. bu terbiyesizlik.kötülük yaparak ne geçiyor eline. bu tip insanları sitede görmek istemiyoruz.sıkıldık artık devamlı aynı hareket hep huzuru kaçırıyor.sonrada nickini değiştirip tekrar giriyor bu sitede herkez herşeyin farkında biraz da insanın kendisini görmesi gerekir.bu kadar hasta tavşanı nasıl bulup ta göndermiş..

img

puppycik

15 yıl 5 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

MERHABA ARKADAŞLAR ENİS EREN DEDİĞİMİZ BU ŞAHSIN STRETEJİSİ BUDUR İNSANLARI HAKSIZ VE YALAN YERE SUÇLAMAYI KENDİNE İLKE EDİNMİŞTİR HALBUKİ BU KİŞİ MİLLETE DİŞİ TAVŞAN DİYE ERKEK TAVSANLAR VERMİŞTİR, SANAL ALEMDEN TANESİNE 200 TL İSTEDİĞİ TAVŞANLARI EMİNÖNÜNDE PETSHOPLARA 35 TL`DEN, İNSANLARA PARMAĞI OLMAYAN VE MANTER HASTALIĞI TAŞIYAN HAYVANLAR VERMEKTEDİR TÜM BUNLARI GEÇELİM O TAVŞANCIKLARI BESLEDİĞİ MEKANLAR FOTOGRAFLARDAN BELLİ OLMAKTADIR. DAHA FAZLA YAZMAYA GEREK YOK HERKES KENDİSİNİ VE ÇEVRESİNDEKİ İNSANLARI TANIYOR SONUÇTA BİLİNÇLİ İNSAN BİR SEFER YANILIR. VE BU ARKADAŞI TEBRİK EDİYORUM EN AZINDAN HERŞEYİ MERTÇE AÇIKLIYOR SONUN KADAR ARKANDAYIZ.

img

afatsum2

15 yıl 4 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ