Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

arkadaslar bı bakın

doğum kutusuna pamuk koysam sıcak olması için yavrulara yada anneye zarar verirmi bide erkek kutuya girerse neyapacaz doğum öncesı ve sonrası erkeği ayırcammı

img

prensprenses

14 yıl 8 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Genelde doğum öncesi ve sonrası yavrular sütten kesilinciye kadar erkeği annenin yanından almak gerekir. Doğum kutusuna pamukdan çok kuru ot koyarsanız daha iyi olucaktır, çünkü pamuk kısa lifli tspısıyla yavruların gözlerine yada ağına yapışıp mikropkapmnasına neden olabilir.

img

myhollandlop

14 yıl 10 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

myhollandalop sana cok ty butun yazdıklarıma sen bakıosun cok tesekkur ederım yasınkaç cok merak ediyorum adın fln benim yas12 isim onur

img

prensprenses

ÖZEL MESAJ

Hiç önemli değil, yeterki bu (bence) dünyanın en tatlı hayvanları mutlu mesut yaşasın. Bunun içinde en önemli nokta sahiplerini bilgilendirmek. Ben tavşanlarım için çok emek harcadım, bundanda pişman değilim aksine bu olmazsa olmaz sorumluluğu yerine getirmeten çok mutluluk duyuyorum ve senin gibi bu sorumluluk için bişeyler öğrenmek isteyen senin gibi bilinçli arkadaşlarla bilgimi paylaşmayıda bu sorumluluk içinde görüyorum. Bu arada ben 30 yaşındayım adımda Tankut Ünal. Umarım sen ve sevgili dostun çok uzun yıllar mutlu mesut yaşarsınız. Bunun içinde elimden gelen herşeyi yaparım.

img

myhollandlop

ÖZEL MESAJ

O ZAMAN

img

prensprenses

ÖZEL MESAJ

ozaman benim sna abi demem lzm abi dün ben marulu fazla kacır dım galıba bugun cok dıskı yapmıslar ben anlamadım bide yemını suyunu koyuyom gazete yı yıyo bıde gazetetı yırtıo tırnaklarıyla

img

prensprenses

ÖZEL MESAJ

gazeteyi parçalaması onun için oyundan başka bişey değil. gazete karton gibi şeyleri parçalamayı acaip severler. Ben bağzen eylensinler diye temiz ve mürekkepsiz bir karton parçası variyorum saatlerce onla uğraşıyolar. Ama altlık olarak gazete koyuyosan ço tavsiye etmem çünkü gazetedeki mürekkep zararlı olabilir. Birde yeşilliğin oranına dikkat et. Hep bahsediyorum yeşillik vs gibi besin maddeleri bonus niteliğini kaybetmemeli. mesala günde ortalama 1 avuç palet yem veriyosan, 3 günde bir 3-4 yaparak marul ver. Eğer dozu kaçırırırsan, kaçırma oranına göre önce dışkısı yumuşak ve çok olur eğer çok kaçırdıysan ishale neden olabilir. bu gibi durumların önüne geçmek için kafesine güneşte kurutulmuş ekmek ver. hem sindirim siztemindeki fazla suyu alır hemde dişlerini törpüler...

img

myhollandlop

ÖZEL MESAJ

gazete yerine ne kullancam

img

prensprenses

ÖZEL MESAJ

bende bidişi bierkek var ve nezaman salsam yurudugum zaman pesımden gelıolar el harekekleri yapıyorum yanıma gelıoda bana alısmıs anlamına gelırmı

img

prensprenses

ÖZEL MESAJ

ya abi msnden senin tavşanların fotolarını gorebılırmıyım msn:[email protected]

img

prensprenses

ÖZEL MESAJ