Hepsievcil

Kuş Forumları > Papağanlar

Mesaj Ekle

cennet papağanı yardım - 3.sayfa

ben geçenlerde iki tane cennet papağanı aldım. biri dişi diğeri erkek hep yanyanalar ve birbirlerinin ayaklarını çektiklerini gördüm bu sitede okuduğum bir konuda ayakalrını çekince yuva yapmak istiyorlarmış. bende nasıl yavrulara bakılacağını , yuvanın içine ne koyacağımı,yavruların ne ile besleneceğini ve bunun gibi şeyleri bilmiyorum. Bana yardım edebilirmisiniz.

img

emrhn

15 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

nur89`a cevap; cennet papağanlarında yavru yuvadan çıktıktan sonra onu ayırabilmek çok zordur. ayırabileceği tek yer gaga dır. eğer aldığında gagası kıpkırmızı idi ise yetişkindir(iki aylıktan büyüktür diyeyim). gagasında burun deliklerine doğru giden bir siyahlık varsa yavrudur. başka da ayırabileceğin hiçbir özellik bulamazsın..

img

kralkus

14 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba Arkadaslar Size ßir Kacç Sorum Olucak Cevaplarsanız Sevinirim Ben Cennet Kusu Aldım ve alalı 3 gün Oldu Bana Alışması icin Neler Yapmalıyım_??(Yada Bana AlışMası kac hafta sürer) Aldıgım yer 4 aylık Dedi Ona Marul vb. sebzelerden verebilirmiyim_?? 3.günü Kafesiden Cıkardım Ucmaya basldı ve Perdelere Kondu Sonra Kafesine 15 dk fln qirmedi Zar Zor Soktum Kafese Nezaman Kafeseyden Dısarı Cıkarmayalıyım_?Ayriyettende Kafesten Cıkartıkdan Sonra Gagasıyla Arkasını Dönüp Isırıyor bu Tüy Yolmasımı_?? Arada Sıra Kafese Elimi Sokup Onu sevmyee Calışyorum Dogru ßirsey mi_?? ßirde Suyundan Hic İçmiyor Neden Sizde_?

img

chuky

14 yıl 1 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Cennet papağanları çok zor kuşlardır sabır ister.bende çok uğraştım ama işte elime gelimyor anca omuzuma konuyor.ellerim delik deşik oldu:D yiyicekler: Sebzelerden yeşil ve kırmızı biber, brokoli, karahindiba, bezelye, kereviz, mısır, taze fasulye verilebilir. Erişkin bir cennet papağanına ek olarak fındık, fıstık (kabuksuz olarak), ceviz, pişmiş tavuk, yağsız ve tuzsuz peynir, yağsız yoğurt, pişmiş yumurta, pirinç, düşük şekerli düşük sodyumlu tahıl gevrekleri ve bunun gibi besinler verilebilir. Dikkat !!! toksik etkisi ile ölüme sebebiyet verebilen avokado, çikolata, elma çekirdeği asla verilmemelidir. Yağ ve tuz oranı yüksek besinlerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Ek olarak kafeslerinde mineral takviyesi sağlayıcı gaga taşı (mürekkep balığı kemiği) bulundurmak gereklidir. 4 aylık evet bende 4 aylık almıştım fazla büyük olmamak şartıyla verebilirsin hep yem yemeside yeterli olmaz zaten :) kafesten dışarı tabiki çıkarabilirsin zaten günde 1 saat dışarda olması da gerekli ama etrafa çarğıyorsa kafesinde dursun ortama biraz daha alışsın, yerini sık sık değiştirmezsen iyi olur. ben artık elime kafese sokamıyorum çünkü ısırıyor. ama kuş korkuyorsa elini sokma ürkmesin.kafesin kapısını aç kendisi çıksın, yavaş hareket et, yavaş yavaş yaklaş...elini her geçen gün daha da yaklaştırarak konuşarak dene. valla şimdiye kadar su içmese ölürdü herhalde, belki sen yokken içiyordur veya bilmem rahatça ulaşamıyor mu onun hakkında da pek bi şey diyemecim, gerçek ten alışmaları çok uzun ve zahmetli ben hala istediğim düzeye getiremedim sana tekrar kolay gelsin CHUKY...

img

boncukömer

14 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar merhaba benimm cennet papağanlarım büyükler her gün öpüşük koklaşıolar üst üste biniorlar fakat yuvalarından çıkmıorlar ayrıca yuvanın girişinide erkek kuş ıssırarak genişletmiş normal bir şey mi bu ?

img

naco

11 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Oncelikle herkese selam cennet papaganimi alali 2hafta oldu 2 haftadir cekirdek veriyorum yiyor meyve yemiyor aldigim gunden beri hergun 2defa disariya cikartiyorum ama bana daha yaklasmadi ele felanda gelmiyor bana yaklasmiyor tul ile kapinin ustundeki yere cikiyor bana nasil alisir hafif hafif konusmaya basladi el icin herkezden yardim istiyorum simfiden tesekkurler

img

osmankaya

11 yıl 5 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaslar bizim bi cennet papagani var var ve acayip isiriyor ve gagasi cok sivri.Kafesten cikaramiyoruz elimize gelmiyor.elimizede alamiyoruz.Zar zor aliyoruz arasira sonra elimizi isirip kaciyor ve bi daha zor sokuyoruz lusu iceriye.elimize ve parmagimiza gelmiyor asiri derece korkuyor lutfen yardim edin

img

Mamoyildiz

6 yıl 3 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ