Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

ARKADALAR BENIM 3.5 AYLIK GOLDENIM VAR HENÜZ EGTİMİM VERMEDIM

Arkadaslar benım 3 aylık bır goldenım var ona ne yedırmelıyım herhangı bır egıtım vermedım acaba gec kalmısmıyımdır şu anda yanımda degıl ama 1 hafta ıcınde gıdıcem ve ne aşısı yaptırmalıyım yardımcı olabılırmısınız rica ediorum ...

img

ergun031

14 yıl 8 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Köpek eğitimi, köpeğin anne sütünden kesildiği andan itibaren insan oğlunun eliyle başlamaktadır. Anneden aldığı ilk eğitimin neticesinde bazı davranışları sergilemeye başlar. Bu anda yavru testleri yapılır. Sizin köpeğinizin Pupy eğitimi alması gerekiyor. Bu eğitim ileride davranışlarının oluşmasında çok çok çok önemlidir. Kısa ve eğlencelidir. Yaklaşık 10-15 gün kadar ortalama süresi vardır. Bazı Sözde eğitmenler köpeğinizin 6 aylık olmasını beklemenizi telkin edeceklerdir. Bunu sebebi dikenli eğitim tasmalarının bu aylarda daha rahat kullanılabilmesi ve eğitimcinin(!) hatalarını köpeğinizin tolere edebilecek kadar yetişmiş olmasıdır. Kesinlikle 6 ayı beklemeyin ve gerçekten bu işi bilen ehil kişilerden yardım alın. Kendiniz yapmaya çalışmayın. En azından pupy ve temel eğitimi verdirin. Daha başka sorunuz varsa buraya yazın biliyorsam bilgimi sizinle paylaşayım. Saygılarımla,

img

tommy35

14 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yavru köpeklerde karma 1 karma2 ve kuduz olmak üzere önemli 3 aşı vardır, gerisi sahibin bütçesine ve isteğine göre yapılır. Eğitim ise şu an için vermen gereken tuvalet eğitimidir, 5 aylık olduğunda temel itaat ve ileri itaat eğitimi düşünebilirsin... http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=3&FRef=13&BRef=78888 bu konuda sana yardımcı olmaya çalışırız... Saygılar...

img

ıorek

14 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ