Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

Bir Bakar mısınız? (Özellikle myhollandlop)

Yeni bir tavşan aldım. 3,5 4 aylıkmış. Cinsiyetinin bilmiyorum. İnternette şöyle bir baktım. Cinsel organının etrafına bastırmak gerektiğini söylüyor. Ben başta cinsel organını bulamadım. Hemen kuyruğunun altında mı bu organ ve nerwsine bastırmak gerekiyo ? Cinsiyet öğrenmede başka yollar var mı ?

img

mertkurt_1320

14 yıl 7 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Dediğin yaş aralıklarındaysa durum biraz daha kolay. Şöyle anlatmaya çalışıyım. Tavşanın cinsel organı kuyruğunun hemen altında karnına doğrudur. orada ikitane bölge var biri anüs(kakasını yaptığı yer) diğeride idrar yolu ve cinsel organı. karnıuna en yakın olan yer cinsel organıdır. Cinsel organ biraz içerdedir, ortaya çıkartmak için tavşanın yavaşca kavra ve sırt üstü çevir ve ellerine al. aldığında sırtı yere ayakları yukarı bakıcak. Sonra cinsel organının bulunduğu yere baş parmağınla birz bastır ve karnına doğru çek. Erkek ise penisi dışarı çıkıcaktır, dişi ise karnına yakın olan yeri dışarı cıkıcak ama anüse doğru bir cizgi içeri kadar devam edicektir. başka bir yöntemse bu yaş aralıklarında tavşan noral pozisyonunda otururken elini altına sok ve dediğim bölgeleri parmaklarınla yavaşca yokla, kuyruğunun sağve sol taraflarında içerde ikitane yumru gelirse parmaklarına, onlar testis demektir. bu durumda erkektir. Umarım yazarak anlatabilmişimdir. Birkaç sitede rastlamıştım resimlerini bulursam eklerim.

img

myhollandlop

14 yıl 10 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

myhollandlop

ÖZEL MESAJ

çok teşekkürler bunu deniyeceğim

img

mertkurt_1320

ÖZEL MESAJ

Birşey soracam cinseyitini sormuştum dişiymiş. Bugün arkadışımlara gitmiştim.Onun bir erkek tavşanı var biz konuşurken önümüzde çiftleştiler. Bir sorun olur mu 4,5 veya 5 aylık .

img

mertkurt_1320

ÖZEL MESAJ

Çiftleştiler derken çiftleşme haraketimi yaptılar yoksa çitleştirlermi? Çiftleşme haraketi:erkek tavşan dişinin arkasına geçer ve bilindik haraketini yapar.çiftleşme ise ; eğer erkek bu haraketlerin devamında hırlayıp kendini arkaya atıyorsa çiftleşme oluşmuş demektir. Başarılı olup olmadığını bir iki hafta sonra anlaşılır. erkek için problem olmaz, dişi için ise bu yaş aralığında az da olsa sorun çıkma ihtimali vardır.

img

myhollandlop

ÖZEL MESAJ

Hırlayıp kendini arkaya atmadı 2 kere yaptı çiftleşme hareketini ve en sonuncudA kendiini yana aattı ses çıkarmadı. Bide Dişi tavşanda oluşacK SORUNLAR NEDİR ?

img

mertkurt_1320

ÖZEL MESAJ

Erkeğin bu haraketi çiftleşmenin gerçekleştiği anlamına gelir. Dişinin bu yaş aralığında hamile kalma olasılığı birqaz düşüktür. Hamile kaldığında ise rahmin daha gelişimi tam anlamıyla tamamlanamadığı için ölü doğumlar, annede kilo kaybı be buna bağlı olarak hastalıklara direncinin azalması, leğen kemiğinin tam gelişmemesine bağlı olarak doğum esnasında bu bölgedeki deformasyonlar (sakat kalabilme vs.), düşük yapma ve buna bağlı olarak kan kaybı, yavruların doğamayıp içerde kalması ve kistleşmesi, bu kistin ve veya rahmin yeterince gelişmemesinden kaynaklı bölgede oluşabilcek deformasyonları rahim kanserine dönüşmesi, vajinal yırtılmalar gibi problemler oluşabilir. Tabiki bu bahsettiklerim literatür bilgileri. bu durumların azda olsa gerçekleşme ihtimalleri var. çok korkmanıza gerek yok şu durumda beslenmesine dikkat edip edinebiliyorsanız kemirgenler için vitamin takviyelerinden uygularıp gerisini şansa bırakmaktan başka şansınız yok. Umarım bir terslik çıkmazda nur topu gibi topakcıklarınız olur.

img

myhollandlop

ÖZEL MESAJ

evet myhollandlop doğru söylüyor.Bende internette okurken erken çiftleşmede bu sorunların meydana geldiğini görmüştüm.Ama inşallah hiç birşey olmaz.

img

sbt

14 yıl 8 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Çok teşekürler. Çok yardımcı oldunuz ....

img

mertkurt_1320

ÖZEL MESAJ