Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

Gonzales üremesinden GERÇEKTEN anlayan

Evet arkadaşlar benim yardım istedğim kişi bundan gerçekten anlayanlar, yoksa googleye yazınca zaten herşey çıkıyor, yok dişiden ayır yok elini sürme temizleme falan. Akvaryumum (100 X 36 cm) Benim yaklaşık 1 senedir 1 gonzim var, sonra yanına 1 gonzi daha aldım (2 erkek) gül gibi geçiniyorlardı. 10 15 gün önce bi gonzi daha aldım (dişi) yeni gonzi başta çok kovalandı erkekler tarafından sonra yaklaşıl 10 gün önce bir baktım doğurmuş (hamile geldi sanırım) neyse Yuva yaptığı yer güzeldi üstü yanları kapalı bi mekan yaptı kendine. Sonra anne çok sinirlioldu erkekleri dövmeye başladı, hatta yukarı çıkıp erkeği uyandırıp dövüp yuvasına giriyordu, şu anda düzeldi durum gerçi. Geçende talaşarını temizleyecektim ( yuva bölümü harici) ama yavrulardan birinin diğer gonzilerin yuvasına girdini gördüm vazgeçtim. Gerçi bugün temizledim gonzilerin yuvasını. Neyse sorum şu olcak. -Yavruların ek besinlerini ne zaman vermeliyim. -Yemlerin olduğu yer birazcık üstte kalıyor yavrular hazır gıdaya yetişebilmelimi? -Su kaplarıda üst katta yavruların suya ihtiyacı var mı? şimdiden teşekkürler [email protected]

img

abacus

14 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Akvaryumun resmi http://img22.imageshack.us/img22/2797/diskom.jpg

img

abacus

ÖZEL MESAJ

öncelikle hayırlısı olsun bende 1 anne 1 baba ve 6 tane 11 günlük küçük gonzaleslerim var :) şimdi yavrulara ek bsein olarak süte bandırılıp ıslatılmış bebek büsküvisi petibör bisküvsi,yemlerin içinde siyah ve ya yeşil çubuklar oluyor onları süte bandırıp ıslatabilir verebilirsin,ceviz vermeni öneririm omega 3 oldugu için,laktozsuz süt vermeni öneririm.haşlanmış gıdalar yeşil mercimek,patates,pirinç vs.,yumurta haşlayıp verebilirsin küçük parçalar halinde.sonara gelelim yuvadaki erkek gonzalese onu ayırmalısın neden dersen şuan durum normal olabilir ama yavrular geliştikçe baba gonzales onlar için bi tehdit olabilir yavrulara zarar verebilir.dişiyle kavgaları olabilir,bu kavgalar sonucuncda ölme yaralanma gibi şeyler görülebilir.bence bir suluk,mama kabı al ve yavruların oldugu bölüme koy onalr nede olsa daha minikler.... benden bu kadar.

img

qnr

14 yıl 8 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bİ rekabet tehtid ortamı olacağını sanmıyorum neticede 2 erkek 2 dişi var 2 erkek hiç birbiriyle kavga etmedi aksine arada beyz olan kahverengiyle oynaşıo. -Yemlerin olduğu yer üstte kaldı yavruların oraya çıkması imkansız, yuvanın olduğu yere bi mama kabımı yapmalı?

img

abacus

ÖZEL MESAJ

hayır şimdi olmayabilir kavga ya da başka bişi ama ileride olur kesin demiyorum ama gene de sen bilirsin. mama kabı yuvanın oldugu yere bir tana almalsın ordan yavrular besinlerini alsınlar. kolaY gelsİN !!

img

qnr

ÖZEL MESAJ

bir şey daha ekliyim yavrulara ve anneye bol protenli yiyecekler ver ..

img

qnr

ÖZEL MESAJ

Zaten yavrular olmadan öncede bol bol besliyorudum, salatadan artan kabuklar, arada ekmek, buğday, tahıllar, ceviz, fındık, elma, armut, maydonız, brokoli, kavun çekirdeği, biber çekirdeği (tatlı kırmızılar) ve kendi mamaları vs vs vs zengin zaten menüleri

img

abacus

ÖZEL MESAJ

2 3 gündür dolanmaya başladılar bıdırbıdır ortalarda, anne yuvaya taşıo onlar kaçıo. ne zaman anneden ayırmalıyım yavruları

img

abacus

ÖZEL MESAJ

en az 20 günlük diye biliyorum ama daha fazlada olabilir :S

img

qnr

ÖZEL MESAJ

Bıdır bıdır geziyorlardı anne toplayıp yuvaya atıyordu eskiden şimdi rahatça giziyorlar etrafda minikler. Ufaktan yemlerindede didikliyorlar. 2 haftalık falanlar henüz

img

abacus

ÖZEL MESAJ