Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Agresif 6 aylık erkek kedi.

Arkadaşlar merhaba, TARCIN`i daha 9-10 günlük iken (Mayıs 2009 başı) yetim olarak aldım. Toz halinde satılan yavru kedi sütü ile, biberonla besledim. Yaklaşık 55 günlük iken yavaş yavaş kuru mamaya geçtim. Şu anda çok sağlıklı sarışın ve yakışılı bir delikanlı oldu. Ancak tek sorun bana aşırı bağlanması. Her zaman sürekli benimle oynamak istiyor. Uykumdan kaldırıyor. İşten gelince doğrudan omuzuma fırlıyor ve saatlerce omuzumda kalıyor ve hatta orada uyumak istiyor. Onu kıramadığım için, ses çıkaramıyorum ve her işimi o omuzumdayken yapmak zorunda kalıyorum. Hem zaten atsam bile, tekrar zıplıyor :). Bir diğer önemli sorun ise, çok sık enerji patlaması yaşaması ve evin altını üstüne getirmesi. Neredeyse ses hızıyla, oradan oraya koşuyor, perdeye zıplıyor, bir anda buzdolabının üstüne atlıyor, oradan duvar saatine zıplıyor. Çok çevik ve hareketli olduğundan, sırayla bütün dolapların üstünü zıplayarak geziyor. ve her "kriz" geldiğinde yalaşık 15 dakika delirmiş gibi son hızla evin için oradan oraya koşuyor. Evde bir kaç oyuncağı var (oyuncak ayıcık, tavşancık, kurmalı fare, küçük çıngıraklı bir top var). Ama buna rağmen ona yetmiyor. apartmanda oturduğumuz için dışarı da bırakamıyorum. Lütfen acil tavsiyelerinizi bekliyorum. Kolay gelsin.

img

tuvay

19 yıl 6 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ