Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

balkonda bakmak için en uygun cins hangisi ???

ben golden bakacak tim ama büyük olduğu için balkondan atlar diye sibir ya kurduna karar verdim belkonumuz 15 m2 eve almak isterim ama annemler istemediği için mecbur balkonda bakıcam ben sibir ya kurdu bakmak istiyorum her gün düzenli yürütecem 2-3 saat sizce iyibir seçişmi ??? simdiden teşekkürler

img

blocket13

14 yıl 10 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam, köpeklerinizle beraber yaşamak için neden onları balkona hapsetmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum. Balkonlar, her ne kadar büyük olursa olsun, köpek bakmak için uygun yerler değildir. Geçenlerde bir arkadaş daha buraya yazmıştı, husky bakacakmış balkonda olur mu? diye. Olmaz arkadaşlar. Balkonda köpek bakılmaz. Eğer siz de benim gibi onları ir arkadaş, bir dost, aileden biri gibi görüyorsanız olmaz. Onlar sizi görmek ister. Etrafında olan bitenden haberdar olmak ister. Kısacası sürekli etkileşim içinde olmak ister. Eğer bunları sağlayamayacakssanız lütfen ona da kendinize de eziyet etmeyin. Balkonda köpek beslenirse yaşanabilecek başlıca sıkıntıları 78161 kod numaralı konuda elimden geldince kısa ve öz anlattım. Hele hele siz sibirya kurdu beslemek istediğiniz için bu sıkıntıları 2 kat yaşacaksınız. Sibirya kurtları kızak köpekleri olduğuından kas kuvvetleri üstündür, çekiştirmeyi severler,iyi bakıldığında enerjileri yüksektir. Bütüngün balkonda kalan bir sibirya kurdu yürüyüş saaati gelene kadar zaman ayarlı bir bomba gibi olacaktr. Ben sizi eleştirmiyorum yanlış anlamayın. Sadece uyarıyorum. İleriyi görmenize yardım etmeye çalışıyorum. Çünkü bu işin sonunda en çok köpek dostlarımız zarar görüyor. Merak eden oradaki yazıyı okusun ve gözünün önüne getirsin. Belki o zaman fikriniz değişir.

img

tommy35

14 yıl 6 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sibirya kurdu balkonda bakılması iyi bir fikir değil. Köpekler genellikle bahceli evde yada içerde sizinle yaşamak ister. Sibirya kurdu büyük bir köpek. Eğer illaki balkonda bir köpek bakmak istiyorsanız size tavsiyem kücük, hiç büyümeyen köpeklerden alın. Ama böyle sibirya kurdu gibi büyük bir köpeğin balkonda durması hiç uygun değil.

img

tayfun1993

14 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tayfun1993 haklı sibirya kurdları balkonda bakıma uygun değil bir arkadaşım bakmaya çalıştı ama balkonda sürekli havlıyormuş eve alınca susuyormuş eğer evde sibirya kurdu besleyemiyceksin daha küçük bir ırk tercih etmeniz aile huzurunuz için daha uygun olur.

img

missrocker_1996

14 yıl 5 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bak canım balkonda terier bakabilirsin ama balkonunuzun cam kaplamalı olması gerek...Yoksa goldenlern boyu terierlerden baya büyüktür yani atlayıp düşebilirler..Beni anladınmı eğer cam kaplamalıysa bakabilisin.En uygun cins terierlerdir :)

img

yaqmur_1120

14 yıl 3 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

blocket13 neden balkonda hapis ediyorsun köpeği? balkonda köpek mi bakılır.bence sen hiç köpek almayı düşünme bu sitedkilerde lütfen köpek vermesinler sana.balkonda sıkıntıdan hasta olur.

img

lastik

15 yıl 11 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben de balkonda köpek bakıcam ama şuna güvenerek zaten ailem kıyamıycak evde bakıcam =D sizce eve en uygun köpek ney ama fazla büyük olmamalı ve mevsimsel dökülme hariç pek tüy dökmemeli ayrıca söz dinlemeli (ne olabilir)

blocket13 yazdı :
ben golden bakacak tim ama büyük olduğu için balkondan atlar diye sibir ya kurduna karar verdim belkonumuz 15 m2 eve almak isterim ama annemler istemediği için mecbur balkonda bakıcam ben sibir ya kurdu bakmak istiyorum her gün düzenli yürütecem 2-3 saat sizce iyibir seçişmi ??? simdiden teşekkürler

img

cassandra123

10 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

balkonda bakmak için köpek almayın. yazıktır yahu hayvana.

blocket13 yazdı :

img

yalinosgb

9 yıl 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ