Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

Yeni Başlıyorum Yardım!

Merhaba!Aranıza yeni katıldım.Aksilik olmazsa urda kalmayı istiyorum.Yeni başlarken gonzalezler çekici geldi. 10Tl den satıyolar burda.Uyuşuk olmaması güzel geldi.Almadan önce danışmak istedim.Sorularım şunlar ; Başlangıç için gonzalez uygun mu ? Balıklarımdan kalan akvaryum var nasıl döşemeliyim? 1dişi 1erkek almayı düşünüyorum (Çiftleştirmek amaçlı) erken mi? Yuvanın ve onların temizliğini nasıl yap malıyım ? Yuvayu döşedim diyelim pisletmeleri, yemeleri ve yatmaları için bölümleri onlar seçer mi ben karışmalımıyım (Alıştırmalı mıyım)? Şimdilik bu kadar soru fazla bile.Herbirine yardımcı olursanız sevinirim.Sitedeki başlıkları okudum.Aklıma bu sorular geldi.Şimdiden teşekkürler...

img

omerhazar

14 yıl 7 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu kadar insandan ya hiç anlayan yok ya da bildiklerini kendilerine saklıyorlar sanırım...

img

omerhazar

ÖZEL MESAJ

????!!!

img

omerhazar

ÖZEL MESAJ

benim az çok bi bilgim var, bildiklerimi söyliyim, bnce hamsterin cinsi farketmez, sonuçta hamster. o akvaryuma sabitleyebileceğin bi hamster çarkı, bilyeli suluk, küçük bi mama kabı ve kulubecik yada bez koy. eğer yavrularada ebeveynlerede düzenli olarak bakabilirim diyosan 1 çift alabilrsn. akvaryumun temizliği için altlık olarak talaş kullan. bi kısmındada kokusuz ince kedi kumu olsun. zaten hamsterın çişini yaptığı yeri, yuvasını, herşeyini en küçük detayına kadar ayarlıycak. bu konuda bişey yapmana gerek yok. hadi kolay gelsin sna.

img

karamelimm

14 yıl 9 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkürler denerim.

img

omerhazar

ÖZEL MESAJ

Bence en önemlisi çarkı, bitanesi aylarca çarkdan mahrum kaldı epey kocagötlü bişey oldu :)

img

abacus

14 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bendede balıktna akaln 100 X 36 cm bi akvaryum var. Kafes almıştım metali kemirme sesi ile uynadığım için akvaryuma geçirdim. bilyeli suluk ve çark en önemlileri ayrıca saklanıp yuva yapmaları için bir kutu tarzı bişey şart, ben legolardan 2 oda yaptım şirin oldular. birde tellerle üst kat yaptım, tırmanıp spor yapsınlar diye. 2 erkek 1 dişi vardı sonra 4 adet daha yavru geldi şimdi dişi gene hamile. Kum konusunda bir bilgim yok, ama içeri arada tuvalet kağıdı, pamuk, ip, çimen gibi şeyler atıyorum 1 2 saate ortadan kayboluyor, yuvalarını daha güzellştirmek için kulnıyorlar.

img

abacus

14 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkürler gerçekten şimdi ankarada ucuzdan gonzales bulmaya kaldı satan varsa dişi erkek talibim:)

img

omerhazar

ÖZEL MESAJ

4 gün içerisinde hamster dişi hamster çiftleşmeye uygun fakat aynı kafeste tutmaaa sakın çiftleştirmek için erkeği onn yanına deil kızı onn yanına koy eğer saldırırsa kız hemen erkeği al saldırmadıında çiftleşmeye uygundur. Sıkıştırılmış talaş hamster talaşı uygundur akvaryum kokar ayrıca silikonu yerse ölebilir . havlu yada pamuk egzersiz için top ver suluk vs

img

egnce

14 yıl 6 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sana tüm sorularında yardım edebilirim bak kafes temizliği haftada 1 olursa iyi olur hamsterları baska bi yere koy pis olan talaşı at yenisini koy ama sana önerim bence kafes al akvaryumda dönme dolabı montelicek yer yok dönme dolap koymassan hep kilo alırlar.ve hamsterları çok ciddi bisey olmadıkça yıkmanı önermem.ve senyuvaya elleme onlar kendilerine yuva açıyorlar talaşların içinden.ve pisletmeleri için yer seçmene gerek yok zaten genelde hep aynı yere tuvaletlerini yapıyorlar yem içinde küçük bir kaba koy yemleri ama haterler yavruysa kafesin içine at yemleri çünkü yavrular kabın içindeki yemleri döküyolar eğer 2 hamster alcaksan onları aynı anda al birini sonra alırsanhemen kavga ederler ve son olarak sen hangi tür hamsteri istiyosan onu al sana kalmış ama ben rus hamsterlarini daha çok seviyorum

img

randy181

14 yıl 3 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ