Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

yerli türlere dikkat

arkadaşlar onca uyarımıza rağmen hala yerli türlerimişzi pazarlamaya çalışan tipler iyice canımı sıkmaya başladı. bu konuda şu gerçek varki siz talep ederseniz o kadarı doğadan alıkonulur. bukalemun yakalayanlar bakamayınca satanlar. soruncada ben buldum onu aldım evime diyenler. be adamım o yaşayamıyomukine doğada sen alıyon onu evine . sonra aaa öldüüü. afferin sonra ben köyümde yılan buldum ne kadar eder d,iyen uyanıklar. bu adamları gayle almayın arkadaşlar. rica ediyorum bu konuda biraz özen gösterin. saygılarımla vipera

img

vipera

19 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

viperaya tamamen katılıyorum , yerli türlerimiz adeta doğadan çuvalla toplanıp çok kötü şartlar altında satılıyor buna izin vermeyin alan oldukça satanda çok olacaktır. merakınız varsa araştırın , a''dan z''ye öğrenin en iyi ortamı sağlayıp öyle besleyin,,,snakehunter,,,

arkadaslar haberiniz olsun yapabilirseniz birseyler yapmaya calısın diyecegim ama istanbul eminönü kapalıcarsının ordaki kuşcularda yerli tür sürüngenler kaynıyor.normalde göremezsniz bile hatta söyleyince bile göstermiyorlar ama kus kafeslerinin altı yılan dolu siselerle dolu yerli piton diye bir yılan da en çok rastlanan(su yılanlarından sonra)...haberiniz olsun

img

cang

20 yıl 5 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

adamım haklısın. ben istanbulda yaşamıyorum bu civardada böyle bişey yapan yok zaten hemen binerim kafasına. o yerli piton dedikleri yılan Eryx jaculus yani mahmuzlu yılan. bi çok insan alır ve beslemeye çelışır ancak genelde ölür. diğer yılanlar natrix ler. sen bence hemen orman koreuma ya başvur. adamlara söyle ülkemizde bu duruma bunlar bakıyolar . ne kadar bilgililer tartışılır ama işte görev onların. senden rica etsem bu durumu bildirirmisin . çünkü bu adamlar direk doğadan yakalıyolar. bazıları bizim çiftlikte ürettik cderler ama aldanma ülkemizde yılan çifliği yok. cang dostum sen bunu yaparsan mutlaka bu formdan haberdar et. adamlar yanaşmazsa basını çağırırım de. o zaman geliyor. kendine iyi bak haberlerini bekliyorum diğer arkadaşlarında bu yolu izlemesini öneririm. emin olun satıcılar bişiy yapamazlar. sizin isminiz bile sorulmayacaktır.

img

vipera

ÖZEL MESAJ

Vipera sen ne kadar karsı çıkarsan çık bu adamlar bunu öle böle satarlar bursı türkiye burdan hersey beklenır sıkıosa gıtsınler amerıka yad dış ülkelerde yapsınlar.beledıye yada polise rüşvet veriri yine satar onu orda.hayvan pazarları dolu yabanı hayvan kaynıo tek yılan deıl aklına ne gelıosa.bi ara ben tilki bile gördum.

img

yildirimer

19 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya işte adamım bizde onu söylüyos burası türkiye lafı sahip çıkılmadıkça kalacak. sen sahip çık ben sahip çıkayım o sahyip çıksın bunu bvenimsersek burası türkiye herşey olur lafi kalmaz. şikayet et adamım . seni kimse kınamaz yada yadırgamaz. çözersin olayı. sen oraya bak o saman bakalım kaç adam vazgeçirilecek bu olaydan. emin ol büyük destek alırsın. benim bulunduğum şehirde katti suretle izin vermem sizde vermeyin. bizide bilgilendirin ben bunu şunu söledim diye.

img

vipera

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar kesinlikle size katılıyorum bence bu olay lisanslı(yani bezdirmesin ama seven biri için de katlanılabilir birşey olsun) olsun hem belki önüne gelen bir hvesle bu değrli yılanlarımızı alamaz böylece pazarın beli kırılır.

img

scorpioraptor

18 yıl 8 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

vipera kardeşim sana bir sorum olacak pitonun yerli olup olmadığını nasıl anlıyabiliriz.ben mesala piton almak istiyorum bitane ama nasıl ayırt edicem yerlimi değilmi diye.bana bilgi verirsen bu konu hakkında sevindirirsin beni hoşcakal.

img

baykus1018

ÖZEL MESAJ

selam baykus1018 ülkemizde yaşayan tek boa yılanı Eryx jaculus yani mahmuzlu yada kum yılanı olarak bilinen türdür. türün karakteristik desen renk ve pul sayısı diğer ülkelerde bulunan yılanlardan ayırırr kendini. bu tür 70 cm den daha fazla büyümez 1. si 70 cm den küçük hayvanlardan şüphe duymalıyız. 2. si ise bu hayvan kafa görüntüsü olarak diğer boa yılanlarından ayrılırr. kısacası bu yılanı ayırmak kolay olmamakla birlikte bir göz aşinalığı yada türün karakteristiğiyle kolayca aytrılır. ancak öncelikle bir Eryx jaculus un görüntüsünü bilmek gerekir. resmini bulabileceğibn bi site söyliyeyim sana http://reptile.fisek.com.tr/boi.htm buaran resme ulaşabilirsin. zaten bu tür ise saatıcıda hiç br belge bulunmaz. alacağınız hangi hayvan olursa olsun sağlık belgesi falan sormalısınız zaten. ayrıca bu sitede hayvanın başın resmi var bu özellikleri işyicene öğrenerek ayırt etmek mümkün.

img

vipera

ÖZEL MESAJ

vipera kardeşim sana çok teşekkür ederim beni bilgilendirdiğin için.sana birkaç sorum olucak müsadenle. bir cüce piton almak istiyorum ve izmirde oturuyorum araştırdığım pethşhoplarda bana 100 dolardan 400$ a kadar fiyat verdiler buda benim kafamı karıştırdı açıkcası.diyeceksin cinsleri farklı olabilir ama özellikle cüce istediğimi yani fazla uzamayan bir cins istediğimi belilirtiyorum.belki benim sorduğum petshopşarında bilgisi olmaya bilir.açıkcası benimde aşırı bi bilgim yok yılanlar konusunda.onlar nederse inanmak zorunda kalıyorum anlıyacağın.bende sana güvenerekten sana soruyorum.makul fiyatta senin bildiğin bir site veya kişi yada kendin satıyormusun diye soracaktım.açıkcası ben bir hayvan sever olarak aldığım yılanın ölmesini istemiyorum.sana şimdiden teşekkür ederim cevabın için ii akşamlar kardeşim

img

baykus1018

ÖZEL MESAJ