Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Acaba köpeğim üşütür mü?

Merhaba arkadaşlar 4 gün önce 2 aylık golden yavrıu köpek almış bulunmaktayım o günden beri forumda dolanmaktayım bugünde kaydımı yaptım hayırlısı artık ileriki zamanlarda başınızı ağrıtırsam affola. Şimdi erkek 2 aylık bir golden`İm var apartman dairesinde oturuyoruz 1 balkonun tamamını yere kartonlar sererek köpeğime bıraktık fakat bu gibi havalarda orada üşütür mü diye sormak istiyorum tuvalet eğitimini verdikten sonra eve almayı düşünüyorum şu anda eve alırsam heryeri pisletme durumu var bana 4 gün boyunca hiç zorluk çıkarmadı toplasanız 15 kere havladı geceleride hiç ağlamıyor bir tek pisletmesi var Allah`a şükür ama üşütür diye çok korkuyorum balkonda durmasında bir sorun varmı yoksa içeri mi alayım? Şimdiden Teşekkürler iyi akşamlar.

img

flashock

14 yıl 6 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

şimdi köpek soğuk günlerde hep açıkda uyursa hasta olma ihtimali 60%, köpekler çabuk üşümeyen canlılardır. Köpeğin daha çok kücük ve böyle soğuk havalara nekadar dayanır bilemem. Köpeğin boyu daha çok küçüktür sanıyorumki 2 aylık diyorsun ozaman küçüktür daha, ve eyer ona büyük bir kartondan kulübe yaparsan üşüdüğünde o kartonun içine girer. Kartonun içine minder koymanı tavsiye ederim geceleri onun içine girip yatar ve böylece üşümez :) Kartonun bir tarafına böyle n seklinde kapı kes çünkü içine girebilsin kapısını onun girebileceği seklinde kes ne büyük nede küçük kapı olsun. Büyük kapı kesersen içeriye soğuk girer bir anlamı kalmaz o kartonun, küçük kesersende içine giremez, yani güzel büyük bir kartonda inşallah biyerden bulursun. şimdi normal bir köpek kulübesi almak gereksiz olur cünkü diyorsun köpeğime tuvalet eğitimini verdikten sonra içeriye alıcam yani o yüzden şimdilik kartondan bir kulübe yap, köpeğini içeri alıncada kartonu atarsın gider :)

img

tayfun1993

14 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Golden tüylü olduqu için sıcaqa dayanamaz. Ama soğuqa birazcık fazla dayanıklıdır. Unutma çok dayanıklıdır demiyorum. Yinede evde beslemen daha güvenli arkadasım :)...

img

yaqmur_1120

14 yıl 3 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

yaqmur_1120

14 yıl 3 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya köpeklerinizi NEDEN BALKONA HAPİS EDİYORSUNUZ?EVİNİN İÇİNE ALSANIZA.

img

lastik

15 yıl 11 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ