Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Lütfen yardımcı olun!!!!!

Merhaba ben 2 hafta önce sahibinin sürekli yurtdışına çıkması nedeniyle bakamadığı 1 yaşında bir golden retriever sahiplendim ilk günden birbirimize alıştık bana tualet eğitimi olduğu söylenmişti ama günde 3 kere dışarı çıkarmama rağmen eve tualetini yapıyordu ve koku yapmıyıcağıda söylenmişti palavra ev 2.gün çok kötü kokuyordu her gün düzenli dışarı çıkartıyordum eve getirince tüylerini ıslak mendille silip patilerini yıkıyodum kuruluyodum tarıyodum köpek maması veriyodum ve her hafta banyo yaptırıyodum(köpek şampuanı ile)yani kraliçeler gibi bakıyodum bu esnada evin kötü kokmaması için her gün halılaro silip temizlik yapıyodum ve tüm bunların yanında ev işleride vardı kendime 1 dk bile zaman ayıramıyodum şikayetçi değilim çünkü buna değiyodu ama okulun açılmasına 3 gün kala pes ettim ve köpeğin sahibinden köpeği gelip almasını istedim çünkü günümün 7 saatini ona harcıyodum ve okullar açılıcaktı dersler ödevler sınavlar sbs derken ona yeterince vakit ayıramazdım ama şimdi onu ailecek çok özlüyoruz her gece rüyamda görüyorum ve sizlere sorum şu aldığımız köpek golden retrieverdı ve evde çok koku yapıyordu kedimin 5 katı tüy döküyordu ve bakımı çok zamanımı alıyordu onun yerine pincher,pekingese gibi küçük ırklardada aynı problemleri yaşarmıyım yoksa bakımı 1 saat gibi daha az bir zamanımı alırmı cevaplayanlara şimdiden çok teşekkürler...

img

missrocker_1996

14 yıl 6 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Size tavsiyem Pekingese veya Beagle alin. Beagle`lerin hic tüy sorunu yok, yani beagle bir köpek size göre en uygun bir köpek.

img

tayfun1993

15 yıl 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tavsiyeniz için teşekkürler...

img

missrocker_1996

14 yıl 6 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba, yazdıklarınızı tebessümle okudum. Siz müthiş derecede özveriyle dostunuza sarılmışsınız ancak, bilmediğiniz çok önemli şeyler var. Golden tipi uzun tüylü dostlarımızın tüy dökme sorununu yaşamaması için bazı seçenekleriniz var. Öncelikle ve aslında benim tercihim tüylerini traş ettirmeniz. Eğer işi bilen birine götürürseniz çok yakışıyor. Bir diğer seçenek ise biyotin takviyesi için gabiyotan ilacını vermeniz. Ayrıca tüy sağlığı için etkili mamaları da kullanabilirsiniz. Son olarak; köpeklerin de bizlerinki gibi derilerinin bir Ph seviyesi vardır. Siz her ne kadar köpek şampuanıylada yıkasanız her yıkamanızda köpeğinizin Ph dengesini bozmaktasınız. Onların derilerindeki bu Ph düzeyi ve ciltlerindeki diğer unsurlar onların sağlıklı tüy ve cilt yapısını korumayı sağlar. kokunun sebebi sizin bu düzeni bozmanızdır. Tuvalet konusunda da size birkaç şey söylemek istiyorum. Eğer profesyonel hazır mama kullanmıyorsanız maalesefki kötü kokulara alışacaksınız demektir. Köpekler uyandıktan hemen sonra, oyun oynadıklarında ve sonrasında ayrıca yemek yedikten 10-20 dakika içinde tuvalete çıkmak isterler. Bunlara dikkat ederseniiz mesele kalmaz. Son olarak siz hangi köpeği alırsanız alın bu sorunlar neredeyse evrensel düzeydedir, değişmeyecektir. Bu uyarılarıma kulak verirseniz bahsettiğiniz gibi günde 60-80 dakika ayırmanız yeterli olacaktır. Dostunuzla size iyi paylaşımlar dilerim.

img

tommy35

14 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Billy almalısın beaglede olabilir bitanem :)

img

yaqmur_1120

14 yıl 3 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaslar kafam cok karisik yaklasik bir ay oncesine uzanan bir olay yasadim. ankara bilkentte oturuyorum ve burda sokak kopekleri vardi yavru maximum 3.5 aylik herzaman ayni yerde duruyolardi insanlar ve esimle ben de dahil onlari hergun besliyoduk ama havalar soguyunca dayanamadik vicdanimiz elvermedi disarda usumelerine ve eve aldik bir gece bizimle kaldilar ama hastalardi ishal olmuslardi biz de ertesi gun cankaya belediyesi hayvan barinagina goturup biraktik sizce bu iyi bir karar mi? orda tum asilari parazitleri temizleriz dediler. ama iyi mi yaptik kotu mu bilemiyorum. sonra o yavrulari biraktiktan sonra yavru kopek sahiplendirme merkezine gittik yine cankaya belediyesine bagli. ordan cok tatli 2.5 aylik bir kangal kirmasi aldik o kadarr coook akilli bir kopek ki bir yavruya gore inanamazsiniz. ama yavru oldugundan dolayi cok cabuk tuvaleti geliyodu biz de besinci katta oturuyoruz asansor yok ve inip cikmak zor geldi ve surekli disari cikan insanlariz kopek de kafesinde durmuyordu surekli bizimle uyumak istesi yanimizda kanepede oturmak istedi o kadar sevgi doluydu ki offf :( biz de yapamayacagimizi anladik ve aldigimiz yere geri verdik ama o kadar uzuluyorum ki heryerde onu goruyorum hep agliyorum bu kopegin bir hafta gibi kisa bi sure icinde kafesine alisabilir mi acaba yavru kopekler hakkinda bilgi sahibi olan varsa danismak istiyorum lutfen kisa bir surede cevap almaliyim tesekkur ediyorum.

img

tugce_yesilyurt

14 yıl 3 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ