Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

ANTKEM K-9 KENNELS KÖPEK EĞİTİM MERKEZİ

KÖPEK EĞİTİMİ VE EĞİTİMCİNİN ÖNEMİ Köpek eğitiminin temeli eğitici ile köpek arasında karşılıklı dostluk ve güven ilişkilerine dayanır. Bu nedenle eğitici, her şeyden önce köpeği sevmeyi onunla dost olmaya istekli olmayı ve köpekle böyle bir ilişki oluşturabilmek için ona yaklaşım tarzını bilmelidir. Köpek eğitimi ancak bu bilinen eğitim yöntemlerinin birleştirilmesi ile, istenilen şekilde gerçekleştirilebilir. Şayet bir eğitimcide böyle nitelikler yoksa daha eğitime başlamadan sona gelinmiştir. Çünkü ileriki dönemlerde köpeğin başarı durumunu etkileyecek en önemli unsur, eğiticinin köpeğine karşı sevgi ve bağımlılığı olacaktır. Bu nedenlerle köpek eğitimi verebilecek personel önce kendi eğitimini tamamlamış bu konuda bilgi ve becerisini kazanmış olmalıdır. Köpeğin istediğinin neler olabileceğini, kendisinden ne bekleyeceğini hangi hareketlerini onun sevdireceğini, hangi hareketin köpekte güvensizlik, tedirginlik hatta korku yaratacağını, bilmeli ve köpeğe bu açıdan yaklaşabilecek bir zekaya sahip olmalıdır. Eğitimci köpekten istediği bir hareketi ona zorla yaptıramayacağı gibi, bu hareketlerin köpekler tarafından insanlar kadar çabuk kavranamayacağını da hatırdan çıkarmamalıdır. Orta derecede zekaya sahip bir köpeğe aynı hareketi başarı ile yapıncaya kadar ortalama 30 tekrar yaptırmak gerektiği düşünülürse ne derece sabır isteyen bir iş olduğu ortaya çıkar. Unutulmamalıdır ki elimizdeki materyal sonuçta bir hayvandır. Ona ne öğretirsek ancak onu istemeye hakkımız vardır. eğitimci eğitimlerinde sabırlı olmalıdır. Hiddetlenirse kontrolünü kaybeder. Bu da köpeğin aklını karıştırmaktan psikolojisini bozmaktan öteye gitmez. Bu nedendendir ki köpeğinizi eğitime verirken eğitimcinin bu konuda yeterli bilgiye sahip olup olmadığını test ediniz, ve köpek eğitimi ile ilgili belgesinin olup olmadığını kontrol ediniz unutmayınız ki yanlış ellere teslim edilen bir köpeğin bırakın eğitim alması telafisi mümkün olmayacak sonuçlar doğurabileceğini unutmayınız. EĞİTİM`LERİMİZ VE SÜRELERİ : 1. Temel İtaat süre : 20-25 gün 2. İleri İtaat süre : 20-25 gün 3. Alan koruma süre : 20-25 gün 4. Badyguard (saldırı ) : 20-25 gün 5. Tuvalet eğitimi : 10-15 gün 6. Özel istek eğitimleri : Eğitim çeşidine göre değişir. 7. Gösteri köpeği eğitimi : 2,5-3 ay 7. Branş eğitimleri ( Bomba,İz takip,Arama kurtarma vs.) 5-6 ay Hasan YANAR (T.S.K) kökenli (K.E.M) sertifikalı köpek eğitim uzmanı Gsm : 0541 832 31 33 E-Mail : [email protected] Web : www.antkem.com ANTALYA

img

aidem

18 yıl 4 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ