Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

İguanamla anlaşamıyoruz...

Merhaba Benim iguanamla sorunlarım var.Kendisi yavru 30 cm lik bir iguana.5 gün oldu alalı.Forumlardan okuduğum kadarıyla evcilleştirmeye çalışıyorum.Elimi sokuyorum kafese elimden yediriyorum banyo yaptırıyorum.Kısacası uğraşıyorum.Ama şöyle bir durum var. Hayvanı elime elıp sevmeye başlayınca gevşiyor.bırakıyor kendini uysallaşıyor. yediriyorum içiriyorum. kafese gere koyduğum anda eski agresif haline dönüyor.tırmalamalar kuyruk vurmalar falan. 2 kere ısırdı elimi.Bu durum ne kadar sürecek hayvan bi öyle bi böyle.Bide deri değiştiriyor. Önerilerinizi ve Yardımlarınızı bekliyorum saygılar

img

ilimirfan

14 yıl 6 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İlk önce forumlardan da okuduysan iguananın sana alışması sabır işi.Yalnız sana alışması ile evcilleşmesi aynı şey değil.Yuvası daha yeni olduğu için alışması biraz vakit alacaktır.Bu arada teraryum şartların nedir bilmiyorum ama sıcaklığa çok dikkat et.Ve olmazsa olmaz uv lambadan mutlaka al.Yoksa gelişimini tamamlayamaz.Deri değiştirme dönemlerinde nem oranına çok dikkat et bu deri değişimi için önemli.Günde bir kaç kez su püskürterek sağlayabilirsin.Banyo olayı ise öyle sık sık yaptırma kışın 7-10 günde 1 kez yaptır ve kıvamı bebek banyosu kıvamında olsun.Ve sana alışması için önemli olan tek şey zaman.Biraz sabır göster yavaş yavaş alışacaktır sana.

img

reiska

21 yıl 2 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ