Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sahibi Olmak İstiyorum

Mesaj Ekle

Cins kedi arıyorum tatlı bişi olsun yeter/ANKARA

Arkadaslar varsa cins bi kedi arıyorum sokak kedisi gibi olmasın güzel bişi varsa cidden bakımını üstlenmek istiyorum...Daha öncede vardı kedim öldü..:S Bi daha bakmak istiyorum [email protected]

img

rahmiduru

14 yıl 6 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yavru olması tercihim :))

img

rahmiduru

ÖZEL MESAJ

güncel bekliorm hala.......:S

img

rahmiduru

ÖZEL MESAJ

yok mu ?? :S

img

rahmiduru

ÖZEL MESAJ

:((

img

rahmiduru

ÖZEL MESAJ

Kedi arayanlara anında cevap yağar normalde. Kedi vermek isteyen o kadar çok ki (ben dahil). Hiç cevap alamayışınız şu sebeplerle mi acaba?: 1. Yuvaya muhtaç bir sürü kedi varken cins kedi arayanlar genellikle sitelerde hoş karşılanmıyor. (Bu şıkkı geçelim; her şeye, ve sokaktakilerle ilgilenen biri olarak bana da sevimsiz gelmesine rağmen, insan cins kedi beslemek istiyorsa bu yönde adım atabilir kanımca). (Ama yine de: `Sokak kedisi gibi olmasın` ne demek? a) Bir kere sokaklarda ne kadar çok cins kedi olduğunu sokaktakilere şöyle bir bakanlar bilir, b) Kediseverler genellikle `güzellik`in tüm kedilere özgü bir şey olduğu kanısındadır. Ama haydi öyle düşünmeyip, pek belirgin olmasa da, genelgeçer ortalama bir estetik bakışla değerlendirsek sokaktaki tüm kedileri ve: belki fazla karışmış renkli, renk dağılımı simetrik olmayan, beneklerin yüzün güzel görünümünü ve ifadesini maskelediği kedicikleri hariç tutarsak, sokak kedilerinin en az %50`sinin, bu bakışla da `güzel` kategorisine girdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. En az bir %20`si ise `al beni götür` dedirtecek derecede, imrenilesi bir güzelliktedir). 2. İsteğinizi yazmakla bir olaya giriyorsunuz, ama olayın kendisinden uzaksınız: `Cins bir kedi arıyorum` çok belirsiz, belirsiz olduğu ölçüde de abuk bir ifade. Cins kedi isteyenler genellikle BELLİ BİR CİNS kedi ararlar; onu görmüş beğenmişlerdir ve kendileri de sahip olmak istemektedirler. Sizse `cins kedi` lafını belli ki yalnızca `çirkin olmayan` bir kedi anlamında kullanıyorsunuz ki, buradan yukarıdaki 1. şıkka döneriz. (Ayrıca, cins kedilerin güzelliği de göreceli bir kavram: En çok arananlardan İran kedisi bence bayağı çirkin ve hergün evimde görmek istemiyeceğim türden bir kedi; ve yine bence bu, `objektif` güzellik ölçülerine göre de böyle. Kanımca arayanlar onu güzelliği için değil, - Bulldog`da olduğu gibi - `çirkine sahip olmanın ayrıcalığı`nı yaşamak, hissetmek için arıyor). Ama burada asıl önemli olan şu: Bir özellik arıyor, ama o özelliğe de `nası ossa ossun` kabilinden yaklaşıyorsunuz (`güzel BİŞİ varsa`! çok itici); bu, olayın kendisine pek de önem vermediğinizin göstergesi ki, hemen beraberinde, size teslim edilecek kediciğe de pek önemsemeden, lakayıt bir tavırla sahiplik edeceğiniz hissini uyandırıyor. Kedi verecekler için epey itici bir şey bu. (Kusura bakmayın ama: ne olursa; bir cins kedi edinip satmak isteyecek şu aklı evvel parasız çocuk/gençlerden biri olabileceğiniz kuşkusu dahi uyanabilir kişilerde). 3. Eski kedinizin neden öldüğü sorusu açıkta kalıyor: yaşlandı da mı, hastalıktan mı? Ya sizin ilgisizliğinizdense? Okuyanın aklına bunlar geliyor. Bu kadar. Yine de kedi sevginizin samimiyetine inanıyor, size bol şans diliyorum.

img

alpino

15 yıl 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yok beni yanlış anlamşıssınz diğer kedim sokak kedisiydi 9 sene yaşadı...Böbrek taslarında sorun cıktı götürdük veterinere her türlü masrafı karsıladk.İlgisizlik yok yani ortada.Cins derken ne bilim sonuçta 8-9 sne kalıyo hani farklı olsun istedim ben kötü bi niyetim yok yani ortada...

img

rahmiduru

ÖZEL MESAJ

Sorun değil de: Ben mesajı nasıl anladığımdan çok, okuyanların nasıl anlayabileceğinden bahsettim ve dolayısıyla, bunca kedi vermek isteyen varken neden cevap alamadığınız üzerine bir yorumda bulunmak istedim. Bol şans, tekrar.

img

alpino

15 yıl 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

6 aylık erkek chincilla iran kedim var secereli aşıları ve tuvalet alışkanlığı var.ilgilenirseniz 02663967739 mesai saatlerinde arayabilirsiniz

img

contact1981

14 yıl 3 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ