Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kardeşime güvenebilirmiyim

Ben bugün tatile çıkıcam ama ky kaplumbağamı evde kardeşimle bıraksammı yoksa onu yanımamı alsam die düşünüyorum sizce ne yapmalıyım kardeşime güvenmelimiyim ::::::::::::((()

img

alican14

18 yıl 10 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sakın götürme yollarda ziyan olur kardeşin 15 yaşından büyükse güven değilse sakın akrabana falan bırak.i tatiller

img

küçük

18 yıl 11 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence de götürme herşeyini tam yap 16 gün herşeysiz yaşaya bilir 15 günde dönersen hiçbişey olmaz.

img

şansli

18 yıl 10 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam Alican14 ,

Kardeşin evde tek başına kalabilecek kadar büyükse kendine baktığı gibi kaplumbağanada bakacaktır.Yok küçükse evde tek kalmıyacaktır , bir büyüğü var olmalı o kaplumbağana bakabilir.Kaplumbağa valiz gibi yanında taşınmaz tatile götürülmez yeri mümkün olduğunca değiştirilmemeli.Yer değişikliklerinde ortama alışamayıp strese girip ölme ihtimalleri var...Ne diyeyim başka... Columbus Day:)) 

img

deepfıshıng48

19 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kardeşime güvenebilir miyim diye soruyorsan zaten kardeşine güvenmiyorsun demektir. ancak yanında taşıyacaksan nerde taşıyacaksın. akvaryumun yok anladığım kadarıyla...tatilde nerde bakacaksın vs. vs. en güvenilmez kardeş, fanus ve yolculuktan iyidir derim ben.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bir de sakın yemsiz ve kendi haline bırakma giderken yani birilerine emanet edip öyle git. mutlaka yem verecek birileri olmalı. açlığa dayanıklı olmaları ölmeyecekleri anlamına gelmez.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ