Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

amatör

arkadaşlar balık beslemeye yeni başladım tabi ilk seferlerde biraz balık öldürdüm ama şimdilik allaha şükür bişey yok benim sorunum yaklaşık 50 litrelik bi akvaryumum var dış filitre ile temizleniyor yunus ve sarı prenses besliyorum balıklarda bi rahatsızlık var çözemedim kuma sürtünme gereği duyuyorlar bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

img

eses26_26

14 yıl 4 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

1 bardak içinde 1 yemek kaşığı iyotsuz tuzu akvaryumdan aldığınız su ile eritip akvaryuma ekleyin tekrar gözlemeye devam edin eğer sorun çözülmez ise %20 su değişimi yapın.dinlendirilmiş su ES ES

img

10wes10

14 yıl 4 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dip çekimi yaptıktan sonra metan mavisi ve mantar ilacı ekleyin 2-3 gün bu işlemi tekrarlayın yalnız şunu söylemek isterim elinizdeki tank ciklet beslemeye elverişli değil kanatimce canlı doğuranlara yönelmeniz daha mantıklı

img

06kral06

14 yıl 3 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öncelikle sunu söyliyim sarı prensesler 120 litrelik bi su hacminde bakabilirsiniz en az siin akvaryumunuz 50 litre sarı prenses bakamasınız ki siz birde yunus bakıyorsunuz yunuslarda en az 300 litre su hacminde bakılabilir öncelikle size tavsiyem akvaryumdan cıkarıp vermeniz onları aksi takdirde zaten kaybetceksiniz kuma sürtünmelerinin sebebide strestir balıklarınız strese girmis cunki bu balıklar genis akvaryumları severler ve bir erkeğe en az 4 disi düsmelidir coğunluk disi olmadır ve akvaryum bol kayalıklı olmalıdır sarı prensesler yunuslar saklnamayı severler ve akvaryumunuz kücük olduğundan strese girmeleri cok normaldir yakında birbirlerini öldürebilirler bile size tavsiyen canlı doğuran bir akvaryuma gecmenizdir saygılar.

img

aroli

14 yıl 3 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ